27 Мар 2008, 09:14

Затверджено нову редакцію Рекомендацій щодо визначення мови програм

Затверджено нову редакцію Рекомендацій щодо визначення мови програм

На засіданні Національної ради 26 березня внесено зміни до "Рекомендацій щодо визначення мови програм і передач у програмних концепціях телерадіоорганізацій, які ведуть мовлення або претендують на отримання ліцензії", затверджених рішенням Національної ради № 317 від 14 квітня 2004 року.

 

"Ці зміни та доповнення до нині чинного документа необхідні з огляду на нове законодавство, новий Закон "Про телебачення і радіомовлення", нові вимоги та ситуацію на сьогоднішньому ринку інформаційних послуг, ­–повідомив голова Національної ради Віталій Шевченко журналістів, котрі були присутні на брифінгу. – Ухвалюючи їх, ми спиралися і на побажання телерадіокомпаній, і на пропозиції громадськості, які офіційно надійшли до Національної ради. Ми зважали навіть на реагування журналістів, скільки цей документ тиждень тому був ухвалений за основу, і ми спеціально зробили паузу, щоб врахувати зауваження".

 

Відповідаючи на запитання представників ЗМІ, В. Шевченко наголосив:  що "зміни внесено до документа, де до цього було 100% мовлення державною мовою, без жодних варіантів. У нинішніх рекомендаціях запропоновано режим, більш лояльний до телерадіоорганізацій, який передбачає поступову адаптацію програм відповідно до потреб розвитку національного простору. Коли ж ідеться про загальнонаціональні компанії, то переважна більшість із них до сьогодні має ліцензії, де, відповідно до  вимоги попереднього закону, зазначено стовідсотково українське мовлення".

 

Найближчим часом нова редакція Рекомендацій буде розміщена на сайті Національної ради у пункті меню "Нормативні документи".

Расскажите друзьям про новость

Новое видео