28 Апр 2007, 08:56

За результатами дослідження, найбільш перспективним напрямком розвитку телекомунікацій в Україні є цифрове телебачення

За результатами дослідження, найбільш перспективним напрямком розвитку телекомунікацій в Україні є цифрове телебачення

27 квітня в ході телемоста «Місто Київ – Місто майбутнього» компанія «ТехЕкспо» — організатор EEBC 2007 Telecom&Broadcasting – презентувала учасникам ринку телекомунікацій і телерадіомовлення України результати спеціального дослідження бізнес-активності операторів і провайдерів послуг, проведеного у березні-квітні 2007 року. Для участі в дослідженні було залучено 100 компаній ринку: провайдерів, мовників, операторів мереж, сервіс-провайдерів, виробників і агрегаторів телеконтенту. 

Коментували отримані результати голова правління Інтернет-Асоціації України Тетяна Попова, президент Асоціації
Wireless Ukraine Олександр Мандрикін, аналітик агентства iKSConsulting Микола Оліярник та інші. 

Результати дослідження виявили, що найбільш перспективними і прибутковими з погляду запровадження нових послуг українські компанії вважають, передусім, цифрове телебачення (74%),  широкосмуговий доступ в Інтернет (57%) та ІР-телефонію (43%). Доволі перспективними також є
IPTV (35%), Інтернет-телебачення (30%), мобільний доступ в Інтернет (28%), HDTV (25%), а також бібліотеки мультимедіа та відеоінформації (24%). 

З погляду запровадження вітчизняними операторами найбільш перспективними учасники опитування назвали технології на базі
DVB (DVBC, DVBS, DVBT) – 54 %, технології WiMax/WiFi – 49%. Досить перспективними технологіями вважають IP (FTTx, xDSL) – 37% та Інтернет-телебачення – 36%. 

Головними факторами, що стримують запровадження нових технологій операторами кабельного телебачення, провайдерами і телерадіоорганізаціями є дуже низька платоспроможність населення (56%), відсутність коштів для розвитку (55%) і законодавчі проблеми (41%). 

В операторському сегменті ринку телекомунікацій та телерадіомовлення прогнозують  низку значних змін. Ідеться передусім про інтенсивніше запровадження операторами послуг цифрового телебачення та широкосмугового доступу в Інтернет. Знаковим також стане подешевшання каналів зв
’язку та Інтернету та зростання ролі безпровідного доступу. Яскравою тенденцією найближчих років аналітики називають посилення конкурентної боротьби у сфері передачі даних.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео