Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) запустив чат-бот Boto Virus – освітньо-розважальну гру у месенджері, в якій можна дізнатися цікаві факти про віруси та інфекції і позмагатися за електросамокати. Місія проекту – показати українцям, що наука та медицина — це цікаво, та долучити їх до пізнання актуальної інформації про віруси та інфекції за допомогою гри.
Віруси – вони живі чи ні? Як винайшли першу вакцину? Де “ув’язнені” останні віріони віспи на Землі? На ці та інші 190 запитань мають знайти відповідь гравці Boto Virus. Вікторина умовно розділена на три теми: Віруси, Вакцинація, Історія пандемій. Кожне запитання має чотири варіанти відповіді, лише один з яких правильний.
Цільова аудиторія гри — мілленіали та покоління Z. Проте насправді Boto Virus — це провідник у захоплюючий світ науки та медицини для всіх, хто любить пізнавати нове, незалежно від віку.
“Українці чують про віруси та вакцинацію звідусіль, але часто ця інформація складна для сприйняття. Тому ми вирішили розказати про доказову медицину та науку в форматі “edutainment”. Це — підхід, що поєднує навчання (education) і розваги (entertainment). Він дозволяє пояснити непрості речі простими словами, а також зацікавити аудиторії, яких раніше не цікавила певна тема, наприклад вакцинація,” – зазначила Анна Суходольська, голова поведінкових та соціальних комунікацій ЮНІСЕФ.
Відеозапитання для вікторини Boto Virus записали молоді науковці та популяризатори науки. Також у грі з’являються українські зірки: Олександр Педан, Тарас Тополя, Ганна Різатдінова та інші. Головні призи – електросамокати для трьох переможців, 20 гаджетів для активних гравців, а також промо-набори для 100 гравців, які виконають умови гри.
Розробкою і технічною підтримкою чат-бота Boto Virus займається Dadas, агенція стратегічного маркетингу зі значним досвідом у соціальних проектах. За експертний супровід відповідають Український католицький університет та Мала академія наук України.
Щоб взяти участь в розіграші призів, необхідно ознайомитись з правилами на сайті botovirus.com.ua та пройти гру до 15 серпня.
Ігровий чат-бот Boto Virus розроблено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).