25 Июн 2020, 13:42

Як технології та інновації змінюють HR-індустрію в Україні — результати дослідження

Агентство інновацій Center42, бізнес-школа CAPS і кар’єрний портал Happy Monday опублікували HR Innovation Research — дослідження ключових трендів та викликів української HR-індустрії нового десятиліття, пов’язаних з технологіями та інноваціями. 

У проєкті взяли участь понад 60 HR та L&D-фахівців українських прогресивних компаній України, які мають від 30 до 5000+ співробітників у IT, e-commerce, телекомунікації, консалтингу, маркетингу, FMCG чи ритейлу.

Обов’язки HR-менеджерів

Зміцніть бренд роботодавця, використавши ефективні стратегії управління талантами понад 30 HR-лідерів на HR Wisdom Summit.

17 липня понад 30 спікерів з Райффайзен Банку, DTEK, ArcelorMittal та інших великих компаній поділяться дієвими практиками розвитку команди, адаптації ветеранів у робоче середовище та використання інновацій.

Забронювати участь

78% HR та L&D-спеціалістів зазначили, що ключовою роллю та обов’язком HR-менеджера в найближчому майбутньому стане запуск інновацій в компанії, адже впровадження інновацій та технологій дозволяє зробити HR-процеси більш ефективними. 

На думку респондентів, важливими обов’язками також будуть — навчання команди (73%) та налагодження внутрішньої комунікації (69%). Зокрема, пандемія  призвела до того, що питання, які завжди вирішували HR-департаменти, стали надважливими для бізнесу в умовах коронакризи. Побудова прозорої комунікації та формування комфортної командної атмосфери, в якій співробітники рідше відчувають ізоляцію чи дезорієнтацію щодо майбутнього, є критично важливою для успіху організацій. 

Технології та інноваційні тренди 

57% респондентів вважають, що автоматизація та діджиталізація змінять HR-сферу за найближчі 5 років через оптимізацію більшості HR-процесів всередині компаній. 

Також збільшується попит на Big data (31%) та штучний інтелект (28%), що допомагають проводити більш якісну HR-аналітику та сприяють ефективнішому рекрутингу.

Формати зайнятості 

90% HR та L&D-спеціалістів вважають, що майбутнє — за змішаним типом співпраці, що передбачає постійну зайнятість з гнучким графіком та можливістю працювати як віддалено, так і з офісу. Карантин також посилив запит на віддалену та проєктну роботу.

Навчання та розвиток

В умовах постійних змін особливого значення набуває здатність L&D функції формувати культури безперервного навчання в організації. Після розгортання коронакризи компанії під час навчання все частіше використовують внутрішню експертизу та практичні програми. Пріоритетними навичками для співробітників HR та L&D-фахівці визначають гнучкість та адаптивність.

Загальни тренди, які впливатимуть на управління талантами

71% опитаних вважають, що нові технології невідворотно змінюють HR-ландшафт — підвищується ефективність роботи команд, автоматизуються HR-процеси, з’являється гнучкість в процесі прийняття рішень. 

Також під час карантину стрімко зріс запит на адаптацію HR до зовнішніх змін, пов’язаний з новими глобальними викликами та можливостями. Натомість, фокус на людину як тренд виявився досить суперечливим: частина компаній продовжить орієнтуватись «на внутрішнього клієнта», тобто співробітника, а частина зосередиться на оптимізації бізнес-процесів за рахунок цього тренду.

Завантажити повну версію дослідження можна за посиланням.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео