UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні та агентство SODA реалізували кампанію “Без ілюзій. Гайд здоровими стосунками”. У ній інфлюенсери та інфлюенсерки розповіли молоді, як розпізнати ранні ознаки насильства у стосунках — і що з цим робити.
Кампанія відбулась за підтримки Посольств Великої Британії та Швеції.
У кампанії “Без ілюзій. Гайд здоровими стосунками” взяли участь DOROFEEVA (Надя Дорофєєва), Ян Гордієнко та Валерія Руденко, Daniel Vegas, Анна Трінчер, Тетяна Брик, Тетяна Парфільєва та Іван Кришталь, Jerry Heil та Asya Say. Агентство обрало цих інфлюенсерів, бо у них максимально різний стиль та широка аудиторія. Це дало шанс вийти з бульбашки і донести меседжі до людей, яким нецікава тема ґендерної рівності та насильства у стосунках.
Кампанія працювала на дві аудиторії: молодь віком 16–22 роки, що перебуває у своїх перших стосунках, і доросліші, які вже почали жити в парах. Було знято 8 навчальних роликів на різні теми: як розпізнати, чи є в тебе згода на секс, як конфліктувати за правилами, як вийти з токсичних стосунків та інше.
Формат
Команда зняла короткі динамічні ролики до 2 хв у форматі стендап, де кожна важлива теза підкріплювалась мемом чи яскравою, подекуди олдскульною, анімованою 2D-графікою у фірмових кольорах. Таке оформлення утримувало увагу глядачів і не давало їм занудьгувати й переключитись на сторіз сина маминої подруги замість відео про насильство у стосунках. Ґендерна тематика і стосунки — суцільне мінне поле для комунікацій. Задачею було знайти баланс між коректністю формулювань та стилем блогерів. Тому всі сценарії валідувала психологиня й психотерапевтка Олена Левицька. Креативники адаптували їх під мову та стиль конкретного блогера, щоб вони могли звично говорити зі своєю аудиторією.
Просування
Для просування кампанії обрали промотування роликів на YouTube упродовж місяця. Також для органічного просування були розроблені матеріали з бекстейджу, розроблені агентством Divergent. Це стильні фото і короткі інтерв’ю блогерів/-ок у форматі TikTok. Усі бекстейдж-матеріали адаптували до стилю сторінок блогерів/-ок. Це стало важливим фактором успіху: 8 із 10 блогерів/-ок, які брали участь у кампанії, висвітлили контент на своїх сторінках. Це допомогло в органічному просуванні роликів.
@okay_notokay Чому люди маніпулюють? @annatrincher #с#тосунки #o#kaynotokay
♬ оригинальный звук — okay | not okay
Результат:
Кампанія охопила 4 518 368 користувачів. План переглядів роликів був перевиконаний на 150%, загальна кількість переглядів 8 роликів — 3 141 466. План показів також був перевиконаний на 178%. Головним СТА (закликом до дії) кожного ролика був перехід на Іnstagram-сторінку UNFPA. Сумарно ми отримали 19 690 кліків на лінк сторінки. А також — як прогнозований хейт, так і позитивні відгуки від аудиторії.
Топ-відео за переглядами стали:
- «Ні» значить «ні»: згода на секс” за участю Asya Say, 752 059 переглядів.
- “Біохімія конфлікту, звідки беруться сварки” за участю Яна Гордієнко та Валерії Руденко, 379 503 переглядів.
- Чек-лист: Психологічне насильство у стосунках за участю Тетяни Брик, 376 858 переглядів.