12 Сен 2007, 08:56

Виконавча дирекція Асоціації зовнішньої реклами України змушена повідомити…

Виконавча дирекція Асоціації зовнішньої реклами України змушена повідомити…

Виконавча дирекція Асоціації зовнішньої реклами України змушена повідомити широку рекламну громадськість та засоби масової інформації про факти, які свідчать про небажання чиновників КМДА провести ефективну та прозору реформу галузі зовнішньої реклами міста Києва.

Саме так можна розцінити процедуру затвердження Примірного договору на право тимчасового користування місцем (для розміщення РЗ), яке  перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Києва (далі – Примірний договір) та його остаточну редакцію, яку і планує використовувати для власної діяльності КП «Київреклама» та Головне управління КМДА з питань реклами.

Даний документ є надзвичайно важливим для ринку, оскільки чітко визначає права та обов'язки господарюючих суб'єктів, в тому числі операторів ринку. Практика функціонування галузі свідчить, що правильна редакція Примірного договору є запорукою рівноправних та законних відносин між робочим органом та підприємцями. В той же час, за бажанням, чиновники можуть через редакцію Типового договору примусити операторів виконувати вимоги, не вказані в нормативних документах, ставити їх у нерівноправне становище, тощо.

Саме тому справедливе обурення представників ринку викликала ситуація, в якій було ухвалено проект Примірного договору. Так, за нашою інформацією в понеділок на засіданні Комісії з питань реклами (куди так і не включили громадські організації) було затверджено редакцію Примірного договору, яка не відповідає ряду вимог господарського законодавства, та значно погіршує умови діяльності операторів ринку. При цьому під час голосування була виявлена дивна одностайність: 18 членів Комісії із 19 висловились «за». Проти запропонованої редакції виступив лише голова Київського представництва Держкомпідприємництва Віталій Апостолов…

Очевидно, за громадські обговорення проекту міською владою було сприйнято робочу зустріч Асоціації із заступником мера Денисом Бассом 5 вересня, на якій і був розданий проект цього Договору. Асоціація якраз підготувала серйозні поправки до нього, як дізналася про ухвалення цього документу.

Експерти Асоціації все ж таки направили до КМДА висновки та зауваження, а також запропонували власну редакцію документу. Проте, чиновники вирішили не чекати на пропозиції учасників ринку, грубо порушити вимоги регуляторного законодавства та похапцем затвердити редакцію Примірного договору, яка просто переповнена юридичними недоліками та невідповідностями, а також значно розширює перелік вимог до учасників ринку, що не передбачено ані Типовими правилами, ані жодною з трьох версій київського Порядку.

Поспіх в затвердженні одного з головних для галузі документів не може бути виправдано необхідністю початку функціонування ринку. Міська влада протягом року гальмувала його розвиток, тож додаткові 1-2 дні роботи експертів, юристів та фахівців не стали б проблемою для галузі.

Асоціація заявляє, що найближчим часом нами буде ініційовано звернення до відповідних правоохоронних органів з вимогою перевірити законність прийнятих рішень.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео