Відео для соціальних змін: чи є різниця, коли в кадрі — не Бред Пітт, а бюджети — не для Бекхема
18 Июл 2019, 12:30

Відео для соціальних змін: чи є різниця, коли в кадрі — не Бред Пітт, а бюджети — не для Бекхема

Key points публічного обговорення теми відео як інструменту для соціальних змін

Ілона Станкевич, співзасновниця і піар-директорка Paper Planes Production, Марина Сидоренко, продюсерка та співзасновниця PRYVIT production, Андрій Приймаченко, режисер, оператор, викладач школи журналістики УКУ, були учасниками публічного обговорення на SHKALA про відео як інструмент для соціальних змін.

Дізнайтеся:

— чи важливе відео в соціальних комунікаціях;

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

— як знайти продакшн для соціальних відео;

— скільки коштуватиме відео соціальній організації;

— із чого складається процес створення відео;

— які типи відео спрацьовують в соціальних кампаніях.

Marketing Media Review
Печатное издание MMR — лучший офлайн-канал украинского маркетолога. Обновленный сайт MMR.ua — быстрорастущий проект с исключительной аудиторией профессионалов

Яку роль відео займає в соціальних комунікаціях?

Ілона Станкевич: Мій внутрішній KPI для всіх наших відео – соціальні зміни в суспільстві. Кожним нашим відео ми намагаємося змотивувати людину щось змінити в своєму мисленні, незалежно від того, чи це соціальна реклама або іміджеве відео. Це те, заради чого ми працюємо. 

Марина Сидоренко: Ми споживаємо інформацію візуально та у скороченому форматі. Увага людей розсереджена – валиться багато інформації звідусюди. Якщо хочете зачепити людину за 6 секунд, треба робити це за допомогою динамічної історії. Якщо в соцмережах людина побачить просто текст, вона не зверне уваги. Краще, коли є віжуал, ще краще, коли є відео. Це працює на психологічному рівні. 

Де знайти потрібний продакшн?

Ілона Станкевич: Нас рекомендують клієнти, із якими ми вже працювали. Безумовно, ми промотуємо свої продукти в соцмережах, маємо портфоліо, але word of mouth працює найбільше.

Марина Сидоренко: У нас та ж сама історія – рекомендації. Якщо ви працюєте в громадському секторі, подивіться, що робили ваші колеги. Знайдіть відео, які вам сподобались, і знайдіть саме цей продакшн. В Україні є так звані вагові категорії в цій сфері. Потрапити не до тієї – це витрачений час, і є вірогідність отримати десятирічний для вас бюджет. Краще за все питати в колег. 

Відео – це не текст, який можна переписати, і не фото, в якому-таки можна зробити Бреда з Зіброва.

Андрій Приймаченко
Режисер, оператор, викладач школи журналістики УКУ

Нам треба відео! Скільки це коштує?

Ілона Станкевич: Ми ділимо свій продукт на соціальні та комерційні відео. Якщо вам треба відео на соціальну тему, ми візьмемось за будь-який бюджет. Але якщо ви крута соціальна організація і хочете зняти відео про івент за 5000 грн – нам це не цікаво. Важливо те, наскільки ви готові створити продукт для суспільства. Важлива ідея.

Марина Сидоренко: Звісно, що є різниця між комерційним і громадським сектором. Усе залежить від задачі. Формат відео, який ви хочете зняти, може коштувати по-різному. Якщо у вас невеликий бюджет, формат має бути простим. Не варто брати референси з Бекхемом, хотіти відео з 20 локаціями та класними акторами. Треба бути гнучкими. Причому проста історія – не означає погана. За допомогою класної ідеї можна зробити дійсно крутий контент. У нас є клієнти, яким ми робимо ролики за $1000. За цю суму ви отримуєте певний рівень з точки зору локації та організації, але будьте готові працювати в тандемі з продакшном. Взагалі, головне – це ідея.

Як усе відбувається? Процес роботи.

Ілона Станкевич: Процес створення відео ділиться на три частини: препродакшн, продакшн, постпродакшн. На першому етапі ми говоримо з клієнтом, щоб максимально зрозуміти, який саме продукт ми створюємо. Це розробка сценарію, сторібордів, підбір локації, акторів, героїв і т.д. На другому етапі фізично відбуваються всі зйомки. На постпродакшні ми зводимо весь матеріал і повертаємось до першого етапу. Робимо все те, про що домовлялись – монтаж, кольорокорекція, звук, титри, субтитри, інфографіка…

Марина Сидоренко: Додам, що на першому етапі варто надсилати продакшну бріф. Ключові моменти, які треба надати: меседж, який хочете донести; аудиторія, до якої звертаєтесь; канали комунікацій. Ну і, бажано, мати референси. Також хочу сказати про терміни. Довгострокове планування – ваше все. Сильно рекомендую звертатися до продакшну десь за півтора місяця.

Андрій Приймаченко: Важливо проговорити все на етапі препродакшну. Люди знімають, монтують графіку, але у відео є Павло Зібров. Буде важко зробити з нього Бреда Пітта. Відео – це не текст, який можна переписати, і не фото, в якому-таки можна зробити Бреда з Зіброва. Як замовник, ви повинні зрозуміти, що саме хочете. І завжди питайте себе, чому це відео має хтось дивитись.

Якщо у вас невеликий бюджет, формат має бути простим. Не варто брати референси з Бекхемом, хотіти відео з 20 локаціями та класними акторами.

Марина Сидоренко
Продюсерка та співзасновниця PRYVIT prodution

Які типи відео можна порекомендувати для соціальних компаній?

Ілона Станкевич:
Залежить від того, де саме хочете його використовувати. Це допоможе зрозуміти, який формат потрібен. Це може бути соціальне або іміджеве відео про вашу компанію, продукт або організацію з елементами інтерв’ю. Можуть бути також анімаційні ролики або музичні відео, влоги. 


Марина Сидоренко:
Ми співпрацюємо з програмою ЄС. Вони хотіли робити відео, які будуть підіймати важливі питання та промотувати громадське суспільство. Вони обрали формат YouTube-влогу. Ми зробили влог з ведучою Наталкою Кузьменко, в якому говорили про сортування сміття та обговорювали питання ревіталізації  просторів. Тому не бійтесь експериментувати та шукати нові формати.

Мій внутрішній KPI для всіх наших відео – соціальні зміни в суспільстві.

Ілона Станкевич
Співзасновниця і піар-директорка Paper Planes Production

Расскажите друзьям про новость