01 Июн 2007, 13:21

В Україні починає реалізацію всеукраїнська соціальна програма «Європейська Автокультура»

В Україні починає реалізацію всеукраїнська соціальна програма «Європейська Автокультура»

З 2 червня в Україні починає реалізацію всеукраїнська соціальна програма „Європейська Автокультура”. Унікальна програма спрямована на підвищення рівня безпеки дорожнього руху, впровадження правил етичної поведінки на дорогах та цільову допомогу.

У рамках реалізації програми „Європейська Авто культура” 31 травня пройшов круглий стіл, присвячений питанням стану дорожнього руху в Україні та перспективам його розвитку в напрямку європейських стандартів. Учасниками круглого сталу були Олександр Ковалевський управління УДАІ МВС України в м.Києві,  Марина Яковлєва генеральний директор „Єврокар”, Сергій Тарнавський головний редактор журналу „Автоцентр”, Олексій Мочанов відомий автогонщик та журналіст програми „Екіпаж” та інші.

У ході презентації програми були виділені три напрямки програми. „Виховання та Освіта”, „Захист навколишнього середовища” і „Допомога конкретним верствам населення”.  Програма «Європейська Автокультура» спрямована на всіх учасників дорожнього руху – і на водіїв, і пішоходів.

Перший напрямок — „Виховання та Освіти” стане роздача на перехрестях доріг листівок з 10-ма правилами європейської авто культури. Відбуватиметься це у день святкування днів Європи в Україні (2 червня) у 7 містах (Київ, Одеса, Донецьк, Львів, Харків, Сімферополь, Дніпропетровськ).

10 правил європейської авто культури:
— Дотримуйся правил дорожнього руху!
— Слідкуй за станом свого автомобіля!
— Будь уважний за кермом!
— Допоможи іншому – колись і тобі знадобиться допомога!
— Зауваж: ризикуючи сам – наражаєш на небезпеку інших!
— Бережи життя своїх пасажирів!
— Пам’ятай, кожен з нас – пішохід!
— Паркуючи автомобіль, поважай інших!
— Бережись автомобіля – бережи автомобіль!
— Будь достойним учасником руху!

Організатори розуміють, що заклики, запропоновані в правилах, не є новинкою.
Що так треба поводитися всі знали і до цього часу, але все одно цього майже ніхто не отримувався. І як зазначає Марина Яковлева, представник компанії „Єврокар” „різко змінити ситуацію неможливо, тим більше, що йдеться про культуру, вихованість. А це тривалий процес. Але ми будемо робити послідовні кроки, активно та планомірно виховуючи культурних учасників дорожнього руху.

Надалі, плакати з Правилами надійдуть в авто школи України і будуть розміщені там в класах. Крім того, ці правила протягом літа будуть адаптовані для дітей, надруковані, а потім ними буде обладнано куточки безпеки дорожнього руху в середніх школах.

Другий напрямок – охорона навколишнього середовища.

В рамках програми „Європейська Автокультура” наприкінці літа буде проведена акція на покращення екологічної ситуації – організована висадка дерев. – Зелена алея Skoda. Реалізація програми здійснюється з Київзеленбудом за підтримки Київської міської держаної адміністрації.

Третій напрямок — Допомога конкретним верствам населення.

 В рамках цього напрямку планується реалізація спеціальних заходів щодо наданню допомоги сліпим (встановлення спеціальних світлофорів), та інше.

Фінал програми відбудеться у грудні 2007 року – саме тоді будуть оголошені результати, а також програма дій на наступний рік.

Програму «Європейська Автокультура» буде реалізовано за підтримки Управління ДАІ в м. Києві та Департаменту ДАІ МВС України.

Наприкінці усі учасники та організатори соціальної програми були одностайні у тезі:

Україна робить значні кроки до рівня європейського життя. Наші люди, хочуть змінити своє життя на краще, а тому готові змінюватись самі. Автокультура одна із складових загального культурного розвитку. Поступово покращуючи кожну з цих складових, ми покращимо життя. Треба просто припинити  говорити про це, а почати діяти. 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео