05 Июн 2008, 11:03

В Судаку пройшла конференція учасників телекомунікаційного ринку

З 29 травня по 2 червня 2008 року в туристсько-оздоровчому комплексі «Судак», м. Судак, Крим проходила ІХ конференція ІнАУ та ДП «Українська мережа обміну трафіком»

В Судаку пройшла конференція учасників телекомунікаційного ринку

З 29 травня по 2 червня 2008 року в туристсько-оздоровчому комплексі «Судак», м. Судак, Крим проходила ІХ конференція ІнАУ та ДП «Українська мережа обміну трафіком».

 

У роботі конференції взяли участь близько ста представників компаній-учасниць інформаційно-комунікаційного ринку України, а також органів державної влади.

Учасники конференції ознайомилися з аналізом основних тенденцій розвитку телекомунікаційного ринку та нових технологій, перспективами українського сегменту мережі Інтернет, дійсними та запланованими змінами у законодавстві, що регулюють сферу ІКТ.

 

Тематика конференції викликала неабияку зацікавленість представників українського ринку телекомунікацій та іноземних фахівців. У рамках конференції проведено декілька круглих столів, на яких учасники обговорили найбільш актуальні проблеми для ринку. На першому круглому столі,  що мав назву «Актуальні питання законодавства у сфері телекомунікацій» заступникдиректора Інституту інформаційного суспільства Ярослав Павловський представив концепцію нового Закону «Про телекомунікації», а також проект Закону «Про захист персональних даних».

 

Також у рамках круглого столу  представник компанії «Голден Телеком»,  член Правління ІнАУ Кирило Козлов розповів учасникам про сучасний стан регулювання умов взаємоз’єднання та взаєморозрахунків операторів ринку ІКТ. Ця доповідь викликала жваву дискусію, адже мова йшла про взаємовідносини учасників ринку з монополістом ВАТ «Укртелеком». Члени конференції вкотре дійшли висновку про необхідність рішучих кроків щодо вирішення проблеми неконкурентних дій та політики «Укртелекому» на ринку телекомунікацій.   

 

Важливою для всіх учасників конференції була дискусія про перспективи ринку Інтернет в Україні, що мала місце на круглому столі під назвою «Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку».

 

Жваве обговорення викликала доповідь члена Правління ІнАУ Олександра Ольшанського щодо перспектив розвитку Української мережі обміну трафіком. Зокрема пан Ольшанський розповів про плани збільшення кількості технічних майданчиків з можливістю підключення до UA-IX по місту Києву вже в цьому році. В найближчі 5 років, за словами Олександра Ольшанського, планується стрімкий розвиток сучасних дата-центрів, і завданням UA-IX буде поступове об’єднання цих центрів в єдину мережу.

 

Учасники круглого столу також ознайомилися із поточним станом і прогнозами розвитку Інтернет доступу в Україні, про що у своїй доповіді розповіла представник компанії "ІКС-Консалтинг" Ірина Півень. Про проблеми аналізу та статистики української інтернет-аудиторії говорила член Правління ІнАУ Елліна Шнурко-Табакова. Пані Елліна запропонувала всім учасникам інтернет-ринку України долучитися до ініціатив ІнАУ створити незалежний Індустріальний комітет з питань вивчення аудиторії українського сегменту мережі та проведення відповідних досліджень відомими міжнародними компаніями. Технологічні новинки від Extreme Networks та майбутнє розвитку мереж ІР презентував представник головного спонсора конференції – компанії "Телко Груп" Андрій Кондратов.

 

Наступного дня учасники конференції обговорювали технологічні питання на круглих столах «Інтеграція медіа-сервісів в сучасних мережах передачі контенту» та «Нові технології та можливості для ІКТ бізнесу». Представник компанії «Воля», член Правління ІнАУ Вадим Гарбуз  розповів про особливості розвитку мереж кабельного телебачення в Україні та світі. Питання переходу на цифрове мовлення в Україні потребує уваги з боку всіх учасників ринку ІКТ, оскільки подальша інтеграція технологій неодмінно вплине на кожного інтернет-провайдера.

 

Член Правління ІнАУ, генеральний директор компанії «ТЕНЕТ» Олег Єлісєєв розповів про практичний досвід впровадження ІРTV в м. Одесі. Учасники конференції погодились, що вже в найближчому майбутньому ринок додаткових послуг та передачі контенту через ІР-мережі буде розвиватися швидкими темпами і зараз потрібно сформувати правові та технологічні механізми для поширення нових послуг. Важливу тему проблем радіочастотного ресурсу в Україні порушив в своєму виступі  Голова Правління Wireless Ukraine Олександр Мандрикін. Невирішеність цілої низки проблем з конверсією радіочастот гальмує поширення Інтернет в Україні та технологічної конкуренції.   

 

Учасники конференції мали змогу плідно попрацювати та активно відпочити. У рамках конференції відбувся  Третій турнір ІнАУ з більярду, переможцем якого стали Дмитро Івашина (Міротел), Олександр Паровенко (Інтер-Телеком) посів друге місце, бронзу виборов Олександр Кривоус (Міротел).

 

Конференція відбулася за підтримки:

 

Генерального спонсора – компанії «Телко Груп»

Спонсорів – компанії «Алкатель-Люсент Україна»

                    компанії «1С: Бітрікс»

 

Інтернет  Асоціація  України  створена  в  2000  році   з   метою   сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет. ІнАУ об’єднує  близько  90 провідних компаній — учасників  ринку  інформаційно-комунікаційних технологій   України.  З  більш  детальною інформацією  можна ознайомитись  на  сайті  за адресою www.inau.org.ua.

 

Українська мережа обміну трафіком – дочірнє підприємство ІнАУ. Мета створення UA-IX — забезпечення максимальної зв'язності мереж українських провайдерів і організація ефективного обміну трафіком між ними по найкоротших маршрутах, без виходу в зарубіжні мережі. З  більш  детальною інформацією  можна ознайомитись  на  сайті  за адресою www.ua-ix.net.ua.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео