Український бот Harmix виграв 25 000 доларів
19 Апр 2021, 11:55

Український бот Harmix виграв 25 000 доларів

Назар Поночевний — учень Малої академії наук, учасник програми Startup World Cup, винахідник та автор бота Harmix  став переможцем конкурсу від Ukrainian Startup Fund та отримав приз у 25 000 доларів. За нагороду боролися 13 проєктів.

Harmix – це інтелектуальний сервіс, який вміє поєднувати музику та відео. Щоб підібрати підходящу музику під відео, боту потрібно лише півтори хвилини. У своєму арсеналі Harmix має аж 5000 мелодій. 

«Я розробляв бота як помічника для блогерів, інженерів монтажу, композиторів – усіх, хто працює з відео а музикою. Зазвичай, щоб підібрати влучну мелодію під відео або навпаки – відео під мелодію – людина може витратити до кількох годин. Harmix зекономить час і за лічені хвилини запропонує на вибір п’ять найбільш підходящих мелодій», — пояснює винахідник.

Бот складається з 200 мільйонів штучних нейронів та має багато підсистем, кожна з яких відповідає за своє: шукає об’єкт, аналізує жанр тощо. Сервіс створює продукт «під ключ»: достатньо відправити відео боту, він проаналізує динаміку, розмір об’єкта, колір, освітлення, дії у кадрі та інші параметри. За кілька хвилин Harmix поверне готовий ролик. 

Назар «вчив» свого бота на сотнях відео та фільмів. Той знайшов і зрозумів закономірності, як правильно поєднувати музику та відео. Боту можна задати усі необхідні параметри і критерії, які потрібно врахувати в роботі. Harmix Назар придумав ще три роки тому. Наразі існує потужна комп’ютерна версія для професіоналів та мобільний додаток для простих користувачів. 

«Штучний інтелект влаштований таким чином, що може працювати і окремо від людини. Але особисто я бачу майбутнє подібних систем саме у роботі в тандемі з людиною. Тож не треба боятися, що Harmix залишить без хліба композиторів чи блогерів. Навпаки: він забере на себе рутинну частину роботу і дасть їм більше часу та можливостей для творчості», — каже Назар.

Зі своїм творчим ботом Назар об’їздив чимало країн і отримав кілька відзнак на міжнародних конкурсах. Також використовує усі доступні можливості для популяризації розробки і в Україні. Саме тому Назар взяв участь у конкурсі від Ukrainian Startup Fund як резидент UF Incubator – державного бізнес-інкубатора Малої академії наук, який допомагає винахідникам впроваджувати проєкти та шукати інвесторів. 

«Назар Поночевний став одним з перших і успішних резидентів UF Incubator. Наші експерти високо оцінили бота Harmix, тож ми надали його автору різнобічну допомогу у реалізації розробки: запропонували юридичний супровід, познайомили зі спеціалістами, організували участь у різноманітних заходах, які допомагають просувати проєкт. Один з них – Український фонд стартапів, який має на меті розвиток та стимулювання інновацій в Україні», — каже керівник UF Incubator Віталій Лісовий.

Грошовий приз у 25 000 доларів Назар планує спрямувати на розвиток свого проєкту. Винахідник має команду із п’яти людей, разом з якими виводить Harmix у велике плавання. Творчим ботом вже користуються майже 5000 людей, які сумарно завантажили в чат більше 10 000 відео. 

Расскажите друзьям про новость