08 Сен 2020, 17:18

Українська молодь зняла стрічку про тих, хто опинився на вулиці під час пандемії

Сьогодні “актуально” порівнювати яким було життя громадян ДО пандемії і після. Проте, ніхто не звернув увагу на тих, хто опинився у найбільшій небезпеці під час атаки COVID-19 — безпритульних. Як виглядає життя, коли перед тобою постає вибір “шмат хліба чи медична маска?”. 

Молодь з громадської організації “Життя буремне” допомагають безпритульним з 2017 року, а також є засновниками відомої instagram-сторінки про безпритульних suka_zhizn. В пік пандемії активісти зняли фільм, щоб кожен поглянув на життя очима того, хто щоденно потребує допомоги і знаходиться на межі. Екранізація буденності вулиці, яка шокує та звертає увагу на проблеми безпритульних. Саму реалізацію фільму профінансували Міжнародний Фонд «Відродження» та Європейський Союз в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога», а громадська організація PRess Association UA забезпечують інформаційну підтримку проекту в рамках співпраці. 

View this post on Instagram

Смотреть до конца. ⠀ Что такое жизнь бездомного человека? Чем живут эти люди? Что их беспокоит? Каково просыпаться человеку, который теряет цель в жизни и каждое новое утро не понимает, что еще он должен сделать или изменить, чтобы вернуть свою прошлую жизнь? Что случилось с бездомными, когда объявили карантин? ⠀ Создание этого короткометражного фильма — это сложная работа. Каждый день мы шли по городу и спрашивали бездомных о том, как изменилась их жизнь с введением карантина? Некоторые из них не были раньше бездомными и именно карантин привел к тому, что они потеряли свою работу, места в общежитиях и возможность выбраться. ⠀ Бездомные люди — очень разные, кто-то из них, еще пару лет назад, мало чем отличался от меня или вас. Они тоже любят, тоже плачут и смеются, хотят быть нужными и полезными этому обществу, они тоже срываются и пьют, тоже собираются утром начать всё заново. У кого-то из них получается, а кто-то снова теряется в своём омуте. ⠀ Наша команда создавала этот фильм с целью привлечь внимание к проблемам этих людей. Мы хотели показать, как жестоко карантин повлиял на жизни тех, кто был к нему меньше всего готов. ⠀ Я хочу чтобы вы знали, что часто простой разговор с бездомным и полчаса времени могут изменить его жизнь. У них ведь никого кроме вас и нет. ⠀ Мы будем очень благодарны вам, если вы начнёте свою помощь бездомным людям с того, что: — Поделитесь этим видео как вам удобно: в сториз, репостом или отдельной публикацией. Это очень важно, ведь в нашем обществе о жизни бездомных знают и говорят так мало. — По возможности, поддержите нашу деятельность финансово на сайте указанном в описании профиля @suka_zhizn. ⠀ Отдельная благодарность проекту @ihuman.official, за написание музыки к фильму и @simeon.pozdin за монтаж тизера 🖤 ⠀ Фильм снят при поддержке Международного Фонда «Возрождение» и Европейского Союза в Украине в пределах гуманитарной инициативы «Людяність і взаємодопомога». ⠀ #ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #ЛюдяністьВзаємодопомога #StopCoronavirus

A post shared by мы здесь помогаем людям. (@suka_zhizn) on

Стрічка показує одразу декілька історій, які безжально ілюструють реалії сьогодення у боротьбі з пандемією:

Історії Степана та Олексія, які втратили роботу та опинилися на вулиці. 

Степан: “Я грошей не просив. Я просив роботу…”. Закладає телефон у ломбард і їде до іншого міста. А Олексій думає купити йому маску чи хліб: “Тридцять гривень. За що? Можна було купити поїсти: хлібину, чаю якого-небудь… Бувало таке, що лягав голодним спати. Нудить, слабкість у тілі”. 

Історія Сергія, який займається “прийомкою” та бачить кожен день тих, хто на межі голоду. 


Розповідь літньої жінки — Діни, якій 63 роки і вона змушена шукати їжу на смітниках, адже “ніхто не хоче йти на той світ. Всі хочуть жити…”

Творці фільму, учасники ГО “Життя буремне” — молоді режисери, продюсери, рекламники. Що їх змусило під час карантину знімати фільм про безпритульних? 

Розповідає режисер фільму “Неізольовані”:
“Зйомки цього фільму продовжили те, що ми почали. У березні ми зібрали 2450 продуктових наборів для безпритульних під час карантину і видавали їх на вулицях Києва. До нас на роздачі приходили сотні безпритульних. Кожен з них розповідав свою історію життя і ми вирішили, що повинні показати ці історії людям…”

Продюсер фільму Олена:
“Пересічні люди під час оголошення карантину, думали: «а як мені буде на віддаленому режимі роботи, де замовляти їжу і т.д.». Мене і колег турбувало дещо інше. Як будуть виживати безпритульні, які по суті залишилися сам на сам в порожньому місті. Ми з командою зрозуміли, що хочемо висвітлити саме цю тему, адже вміємо створювати аудіовізуальний контент. Виникло бажання витягнути на поверхню те, що покрито стигмою у суспільстві.”

Не дивлячись на напружений сюжет і жах реальності, це фільм про діяти та допомагати, а не мовчати чи боятися. 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео