26 Ноя 2020, 14:20

Українці споживають онлайн-новини хаотично – опитування ЦКА

Онлайн-медіа вже значно випереджають ТБ, як джерело новин, однак дві третини їх читачів споживають лише випадкові публікації, а не усвідомлено вибирають джерела. А найретельнішими споживачами новин є читачі друкованої преси.

Центр контент-аналізу оприлюднює частину даних свого проєкту вивчення медіаспоживання українців, отриманих у результаті опитування, проведеного на його замовлення компанією «Оперативна соціологія». Повна презентація – за лінком.

Серед висновків цього дослідження – роль онлайн-медіа як джерела новин продовжує зростати порівняно з телебаченням, і тим більше пресою.

Зміцніть бренд роботодавця, використавши ефективні стратегії управління талантами понад 30 HR-лідерів на HR Wisdom Summit.

17 липня понад 30 спікерів з Райффайзен Банку, DTEK, ArcelorMittal та інших великих компаній поділяться дієвими практиками розвитку команди, адаптації ветеранів у робоче середовище та використання інновацій.

Забронювати участь

Однак увага до новин у цих джерелах зростає в протилежному порядку. 40% читачів друкованої преси зазвичай уважно читають усі шпальти свого номеру. Для телебачення цей показник складає 25%, а для онлайну – лише 11%.

І навпаки, дві третини (66,5%) читачів онлайн-новин не мають конкретного ресурсу, за яким вони стежать. Вони переважно читають новини, які час від часу трапляються в соцмережах, в Google, на сайті пошти тощо. На ТБ таке неприцільне споживання новин складає 43,5%, а в пресі – лише 9,3%.

З іншого боку, наше дослідження спростовує поширений серед піарників міф про те, що кожен номер газети читає в середньому троє людей. Зараз половина читачів газет та журналів читає їх самостійно, а в середньому на кожен номер припадає по двоє читачів.

Чоловіки помітно менше дивляться ТБ і дещо менше читають друковані видання, однак різниця в користуванні онлайн-медіа – незначна.

Київ найменше споживає «старі медіа». Центр і Північ – найбільш «телевізійні» і «пресові». Захід і Південь дуже подібні за всіма частками.

Віковий розподіл у кожному типі медіа дуже очікуваний: що старші люди, то менше вони споживають онлайн-медіа, і більше дивляться ТБ і читають друковані видання.

Макисмальна частка користування онлайн-медіа і найнижча частка користування ТБ – люди середнього достатку.

Респонденти з вищою і незакінченою вищою освітою мають схожі показники при читанні онлайн-медіа, однак помітно відмінні – при перегляді ТБ. Середня і середньо-спеціальна освіти однаково спонукають дивитися ТБ, проте в онлайні люди з середньо-спеціальною освітою помітно більше уваги приділяють новинам. У царині друкованих видань найактивніші люди з середньо-спеціальною та вищою освітами

Всеукраїнське опитування проведено методом телефонного інтерв’ю 03.11–04.11.2020. Кількість опитаних респондентів – 2000. Виконавець дослідження – ТОВ «Оперативна соціологія». База телефонних номерів генерувалась випадковим чином, що гарантує репрезентативність і достовірність результатів. Похибка вимірювання для одномірних шкал: для результатів, близьких до 90%: 1,31%; для результатів, близьких до 70%: 2,01%; для результатів, близьких до 50%: 2,19%; для результатів, близьких до 30%: 2,01%; для результатів, близьких до 10%: 1,31%.

Завантаживши повну презентацію, ви побачите, як різні типи споживання різних типів медіа розподілені за всіма соціально-демографічними характеристиками: віком, статтю, освітою, регіоном проживання, 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео