20 Авг 2007, 09:50

Організується художня рада «Укртелефільму», яка формуватиме держзамовлення на телепродукт

Організується художня рада «Укртелефільму», яка формуватиме держзамовлення на телепродукт

У Держкомтелерадіо з дня на день має буде підписано наказ про дорадчий орган при Держкомтелерадіо – художню раду кіностудії «Укртелефільм», до якої увійшли представники Держкомтелерадіо, як організації, в управлінні якої перебуває кіностудія, кінематографісти й телевізійники. Серед останніх, до речі, чимало представників компанії «Стар Медіа», одного з орендаторів приміщень у комплексі «Укртелефільм». 

Склад художньої ради кіностудії «Укртелефільм»: Влад Ряшин, Оксана Байрак, Олександр Ткаченко, Валентин Опалєв, Юрій Мінзянов, Юрій Рогоза, Ігор Чабан.

Основне завдання художньої ради – формування тематичного плану студії «Укртелефільм», тобто держзамовлення на телевиробництво. «Українське телевиробництво розвивається хаотично, кожен канал виробляє щось під себе, а йдеться про вироблення стратегії держави у телевиробництві», – наголосив Олександр Курдинович, заступник голови Держкомтелерадіо, зазначивши при цьому, що до підписання наказу коментувати питання передчасно.

Щодо суми, яку на наступний рік буде виділено для реалізації «державної стратегії телевиробнитцва», то йдеться про 50 млн грн., щоправда, зауважив Курдинович, сума ця поки не є затвердженою у Мінфіні.

На запитання «Телекритики», яким чином Держкомтелерадіо планує убезпечити держзамовлення від впливу особистих інтересів членів художньої ради (адже кожен із радників є потужним діючим гравцем у телепродакшні), Олександр Курдинович висловив сподівання, що оскільки радники є представниками різних компаній, то таким чином вдасться досягти «стану стримуваних противаг» при розподілі бюджетних коштів. Демонструвати відзняту продукцію планується на державних та комерційних телеканалах «Преференції надаватимуться, звісна річ, державним каналам», – наголосив Курдинович.

Представники колективу «Укртелефільму», що працював на студії до осені 2006 року, коли нове керівництво Держкомтелерадіо почало реформування підприємства, до художньої ради не увійшли. Як пояснив «Телекритиці» Олександр Курдинович, екс-керівникові «Укртелефільму», лауреатові шевченківської премії, режисеру Олегу Біймі, приміром, не пропонували увійти до художньої ради студії, бо «йдеться не про спогади про щасливі 60-ті, а про реальне телевиробництво». 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео