Програма розвитку ООН запустила на сході України інформаційну кампанію «Великі історії малого бізнесу». Це серія соціальних роликів, які розповідають про підприємців з Донеччини, Луганщини та Азовського узбережжя Запорізької області. Цими історіями хочуть мотивувати та надихнути інших починати власні справи, надавати робочі місця та розвивати регіон.
Герої роликів – переселенці, котрі залишили свої домівки і з нуля створили власні бізнеси: хтось продає авторські ляльки, хтось заснував школу робототехніки, а хтось відкрив веломайстерню. У цьому їм допомогли гранти на розвиток бізнесу від Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Завдяки підтримці міжнародних партнерів Програма надає гранти на започаткування або розвиток власної справи. Більшість грантерів – зі сходу України. За цей час було підтримано близько 650 бізнесів та створено понад 3 000 робочих місць у Донецькій, Луганській, Запорізькій та інших областях України.
Автори відеороликів – молоді рекламісти і режисери платформи Molodiya Festival, які особисто відвідали 12 підприємців у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях і зафільмували їхні історії.
Колишня бухгалтерка Донецького аеропорту Ганна Горіна у 2014 році була змушена переїхати з немовлям до рідного міста – у Сєвєродонецьк. Знайти роботу було важко, тому почала думати про власну справу. Вирішила занятися тим, що вміє – запропонувати послуги з прибирання. Зараз це успішна компанія, яка має клієнтів по усій області.
Наукові шоу та школа робототехніки – такого у невеличкому містечку Вугледар ніколи не бачили. Подарувала дітям можливість розвитку переселенка із Донецька Ганна Теличко. У Донецьку її старший син ходив до художньої студії, на англійську, у розважальні центри. У Вугледарі для дошкільнят не було нічого. Тож, коли у 2015-му Ганна побачила оголошення ООН про грантовий конкурс, то відразу вирішила спробувати.
Наталка Держипільська із Ясинуватої створює в Дружківці авторські ляльки, відкрила крамницю і проводить майстер-класи. У 2014 дівчина закінчила технікум у Донецьку й поїхала вступати до інженерно-педагогічної академії в Харків. Більше додому, в Ясинувату, вона не повернулася – дім лишився на не контрольованій урядом території. Тоді Наталя із сім’єю перебралися до Дружківки, де жили родичі. Там, цілком спонтанно, вона почала займатися лялькарством: готувала хендмейд-подарунок подрузі і надихнулася на цілий бізнес.
У Бердянську виготовляють всесвітньо відомі іграшки. Компанію Wood Trick Ілля Бельчев заснував у 2015. Створюють ігрову та сувенірну продукцію з екологічно чистої фанери. Сировину закуповують у Білорусі, а верстати – у надійних китайських партнерів. Компанія має дистриб'юторські склади в Європі і США. Продукція Wood Trick продається в Африці, США, Нідерландах, Іспанії, Італії, Франції, Канаді, Швеції, Польщі, Китаї, Сінгапурі, Новій Зеландії та інших країнах.
Дізнатися про грантові програми ООН для бізнесу можна на сайті.