30 Май 2008, 07:48

НТКУ висловлює претензії до «РТР Планета» щодо трансляції «Євробачення»

НТКУ звернулась до Нацради з питань телебачення і радіомовлення з проханням розглянути ситуацію щодо трансляції «Євробачення-2008» каналом «РТР-Планета»

НТКУ висловлює претензії до «РТР Планета» щодо трансляції «Євробачення»

Національна телекомпанія України звернулась до Нацради з питань телебачення і радіомовлення та Держкомітету телебачення та радіомовлення з проханням розглянути ситуацію щодо порушення ексклюзивного права на трансляцію пісенного конкурсу «Євробачення-2008» на території України російським телеканалом «РТР-Планета».
 
Про це повідомив перший віце-президент НТКУ Роман Недзельський.
 
За словами пана Недзельського, «РТР Планета» показував «Євробачення» 24 травня одночасно із Першим національним у прямому ефірі. НТКУ також звернулась до компанії GFK-Ukraine із проханням надати «заміри та всі параметри цієї трансляції».
 
«Інформація, яку нам надасть GFK-Ukraine, має показати динаміку зростання рейтингу «РТР-Планета». Ми порівняємо їхні показники з нашими, і тоді вже зможемо оцінити свої фінансові втрати. За нашою інформацією, у НТКУ серйозні збитки: ми недобрали приблизно 40%. Тому ми чекаємо на інформацію, яку нам нададуть компетентні органи, і тоді вже вживатимемо заходів», — сказав Роман Недзельський. А виконувач обов’язків президента НТКУ Василь Ілащук наголосив, що НТКУ ставитиме питання «щодо позбавлення ліцензії певних компаній або штрафних санкцій – це вирішуватиме Нацрада».
 
Нагадаємо, у 2007 році Нацраді вже доводилось розглядати подібну ситуацію, що  сталася  внаслідок трансляції  конкурсу на «Первом канале. Всемирная сеть» (Росія). За словами пана Недзельского, минулого року всі звернення НТКУ не дали жодного результату.
 
«Але ті позови були не до «Первого канала», а до всіх операторів кабельних мереж, а їх більше тисячі. Тому це не дало жодного ефекту», — пояснив він. Яким чином діятиме Національна телекомпанія на цей раз,  поки ще не визначено. Роман Недзельський каже: «Претензії будуть сформовані тоді, коли ми отримаємо від контролюючих органів документ, що засвідчуватиме, що трансляція «Євробачення» мала місце на «РТР Планета».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео