02 Окт 2020, 09:49

Не в ширину, а в глибину: наскільки широкий профіль у вашої агенції?

Wooo Agency підготували чек-лист, який допоможе агенціям визначитися зі своєю спеціалізацію

Автор материала

Можна займатися менеджментом, логотипами, брендбуками, запустити відеопродакшен і на дозвіллі малювати меми. А можна вибрати одну вузьку спеціалізацію і розвиватися як агенція в певному конкретному напрямку: наприклад, у SMM. За шість років роботи WOO Company ми спробували і першу, і другу стратегію. Та все ж зрозуміли, що коли ти спеціаліст «надто широкого профілю», то знайти «дзен» стає набагато важче. Особисто для нас покликанням став SMM: це те, що вдається найкраще і що робить нас найбільш щасливими.

Вважаємо, що знайти власне «я» критично важливо для кожної агенції, особливо зараз — у час карантину та нестабільності. Саме тому ми підготували короткий чек-лист, який допоможе агенціям звузити спеціалізацію і, можливо, навіть відшукати те саме покликання.

Згадайте, з чого ви починали

Зазвичай перші спроби є найбільш органічними: ми підсвідомо починаємо з того, що нам найближче. Якщо агенція починала свій шлях з SMM, а потім аж надто розширилася (настільки, що стало некомфортно працювати), можливо, це сигнал, що варто загострити увагу саме на SMM.

Прислухайтеся до відчуттів

Потрібно уважно прислухатися до самих себе: від яких проєктів по-справжньому кайфує команда, що підіймає робочий ентузіазм і які питання з найбільшим захопленням обговорюють на кухні під час обіду. Навіть можна провести офісне анкетування, де б кожен висловився, чим, на його думку, повинна займатися ваша агенція. Щасливі люди мають значно більше шансів зробити щось дійсно круте.

І навпаки: втомлені та розсіяні працівники будуть провалювати дедлайни та входити в конфліктні ситуації як всередині колективу, так і з замовниками. Зазвичай багато одночасних різнопланових завдань підвищують рівень стресу та дезорієнтують. Варто з’ясувати, як впливає багатозадачність на якість роботи саме у вашому випадку.

Подивіться на відгуки

Що цінують замовники у співпраці з вами, які проєкти отримували найкращі відгуки та чому вас рекомендують іншим — спробуйте відповісти на ці питання, і ви станете ближчими до розуміння самих себе. Хоча це й важко, іноді просто необхідно поглянути на себе з боку.

Спробуйте все, що можете спробувати

Якщо ви визначилися зі спеціалізацією, але все одно щось не виходить, можливо, спеціалізація вибрана неправильно. У такі моменти уже можна керуватися правилом «як не з’їм, то понадкушую»: пробуйте усе, що тільки можна спробувати, беріться за різнопланові проєкти та проводьте аналіз кожного етапу роботи. Рано чи пізно прийде момент, коли ви зрозумієте «оце наше! це те, що нам вдається». Після цього варто зупинитися, глибоко вдихнути, перестати «надкушувати» і починати «хардкорити» в одному напрямку.

Вузька спеціалізація, але широкий світогляд

Коли ми займаємося чимось одним, є небезпека перестати вчитися і розвиватися. Пам’ятайте: вибір спеціалізації — це шанс стати в чомусь найкращим, можливість бути глибокими спеціалістами, які вирішують дійсно складні задачі у своїй галузі. Однак для цього потрібно максимально віддаватися роботі та любити те, що ви обрали своїм покликанням.

«Вузька спеціалізація, але широкий світогляд», — фраза, яка стала нашим девізом і робочим орієнтиром. Тільки люди, які дивляться на ситуацію комплексно, витягують із глибин вузької спеціалізації справді дорогоцінні перли.

Автор
02 Окт 2020, 09:49
Расскажите друзьям про новость

Новое видео