22 Ноя 2007, 12:43

Нацрада визначила порушників Указу про жалобу

Нацрада визначила порушників Указу про жалобу

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заявляє, що деякі телерадіоорганізації (ТРО) проігнорували Дні жалоби 16 жовтня та 20 листопада. Про це повідомили у прес-службі Нацради.
 
Повідомляється, що голова Національної ради звернувся до керівників телерадіоорганізацій із проханням відмовитися в ці дні від концертно-розважальних заходів, демонстрації комедійних фільмів, а також утриматися від будь-яких телерадіопрограм, які були б несумісні з трагічною тональністю подій.
 
Зазначається, що загалом керівники телерадіокомпаній відреагували на це звернення. Причому, на відміну від дня жалоби 16 жовтня, 20 листопада більшість ТРО не просто ввели спеціальне програмування, а поставилися до програмного наповнення каналів, керуючись не лише комерційними інтересами, а виходячи з загальнолюдських норм моралі.
 
Нацрада повідомляє, що 20 листопада були випадки, коли в ефірі залишилися комедійні фільми, телевікторини, концертні програми. Зокрема, на ЗАТ "Новий канал", ТРК "НБМ" (5 канал); ICTV, НТН.
 
Також в ефірі місцевих телерадіокомпаній — у Харкові, Чернівцях, Одесі, Луганську, Донецьку, Кременчуці, а також у Полтавській, Івано-Франківській, Вінницькій і Черкаській областях спостерігалися випадки порушення встановленого в День жалоби порядку мовлення.
 
Наголошується, що всі факти виявлених порушень у мовленні ТРО в жалобні дні будуть проаналізовані Національною радою та розглянуті на спеціальному засіданні 28 листопада.
 
16 жовтня Указом Президента України Віктора Ющенка оголошено День жалоби у зв'язку з трагічною загибеллю людей у Дніпропетровську через вибух газу в житловому будинку, а 20 листопада 2007 року – день жалоби у зв'язку з трагічною загибеллю шахтарів на орендному підприємстві "Шахта ім. О.Ф. Засядька", м. Донецьк.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео