29 Сен 2008, 09:53

На українське телебачення можуть повернутися «темники»

На українське телебачення можуть повернутися "темники" та "політичне замовлення", вважає депутат від блоку "НУ-НС" Ірина Геращенко

На українське телебачення можуть повернутися «темники»

На українське телебачення можуть повернутися "темники" та "політичне замовлення", вважає депутат від блоку "НУ-НС" Ірина Геращенко.

 

Таке занепокоєння вона висловила в інтерв’ю "Німецькій хвилі" після ухвалення парламентом у першому читанні змін до закону "Про телебачення і радіомовлення".

 

За цим законопроектом, громадські ради скасовуються, а президентів Національної телекомпанії та Національної радіокомпанії України призначає Верховна Рада.

 

Фракція "Наша Україна – Народна самооборона" не голосувала за законопроект, оскільки він усуває президента від призначення керівників державних медіакомпаній.

 

Геращенко каже, що ці функції треба повністю передати громадській раді, яка формується навколо УТ-1, або це має робити президент за поданням Кабінету міністрів, чи, навпаки, уряд за поданням президента.

 

"В умовах постійних виборів ми ставимо УТ-1 на межу того, що там кожні півроку мінятиметься керівник. І, звичайно, у парламентаріїв будуть свербіти руки викликати цих керівників на килим і втручатися в редакційну політику. А ще є загроза, що Перший національний перетвориться у дубль каналу "Рада", — зауважила Геращенко.

 

Вона погоджується з авторами запропонованого законопроекту, що наявна громадська рада при УТ-1 є абсолютно формальною.

 

Однак Геращенко впевнена, що цю раду не можна ліквідувати, а лише треба вдосконалити механізм її функціонування.

 

За прогнозами депутата від "НУ-НС", зміни до закону "Про телебачення і радіомовлення", які пропонує Партія регіонів та БЮТ, у такому вигляді остаточно ухвалені не будуть.

Українська правда

 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео