12 Сен 2007, 14:01

На ТРК “Київ” стартували політичні мультики

На ТРК “Київ” стартували політичні мультики

“Прийшов час у серйозну виборчу кампанію привнести трохи гумору",— вирішив директор телерадіокомпанії "Київ", письменник і сценарист Дмитро Джангіров і розпочав новий проект "Політичні мультяшки". У понеділок, 10 вересня, глядачі телеканалу змогли побачити перші серії мультиків. На сьогодні їх зроблено уже чотири. Головними героями мультяшок є Віктор Янукович, Микола Азаров, Ринат Ахметов, а також Юлія Тимошенко, Юрій Луценко і Олександр Омельченко.

Це поки що. Замість довгих звичних промов або гучних заяв мультяшні лідери співають коротенькі пісеньки "про головне". Пісні, звичайно, старі, лише тексти в них написано на новий лад. Про прем'єру розповів "Хрещатику" особисто автор і режисер проекту "Політичні мультяшки".

Ви привели мультяшних політиків на ТРК “Київ”. Це ваша спроба проаналізувати “політичну ситуацію” в країні?

Навпаки, ніякої аналітики, тільки стьоб. Прагнув не обтяжувати глядачів серйозними речами — їх і так достатньо в ефірі останнім часом. Хотів дати людям можливість посміхнутися, розважитись.

Новий проект “Політичні мультяшки” задумали спеціально під вибори?

Ні, це просто збіг у часі. На мою думку, такі “Мультяшки” повинні бути на екранах саме тоді, коли виборів немає, а в період політичних перегонів виходити на канікули. Щоб ніхто не вважав їх рекламою чи навпаки.

Ви автор проекту, пишете тексти для нього, є режисером. А хто малює і озвучує героїв мультиків? Скільки всього плануєте видати серій і як довго у часі триватиме проект?

Усі учасники проекту побажали залишитись інкогніто. Поки планую зробити 10 серій “Політичних мультяшок”, а далі буде видно. Щодо кінцевого терміну існування проекту, то його не визначено — скільки вийде, стільки й буде.

Як народжуються ідеї для сценаріїв нових політичних мультиків?

А як передати словами творчий процес? Ідеї народжуються самі, коли слухаю старі пісні. Якісь слова раптово асоціюються з кимось із політиків, а далі — інші асоціації, тексти.

Ваші мультяшки мають обличчя справжніх політиків. Це для вас принципово?

Так, по-моєму вони повинні бути схожими на реальних людей.

Коли всі цікаві, на ваш погляд, вітчизняні політики побувають у “Політичних мультяшках”, кого анімуватимете далі? Наших бізнесменів?

Ні, думаю, що для подальшого продовження мультяшного серіалу почну використовувати західних політиків. Вони колоритніші. Шкода, але в Україні поки таких немає. Втім, думаю, у нас все ще попереду.

Хтось із політиків уже висловлював вам свою думку з приводу свого “мультяшного двійника”?

Ні. Думаю, відгуків від них взагалі не буде. Принижуватись до погроз і лайки вони вже навряд чи будуть: часи не ті, та і самі вони змінились. Таки свобода слова у нас, в тому числі і на каналі “Київ”, яку не спинити. Але і схвальних слів від них з цього приводу не варто чекати. До жартів над собою вони ще не доросли.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео