Стрічка продовжує лінійку анімаційних фільмів студії, що засновані на сильних жіночих образах з культурного й історичного спадку України та які формують новий образ нашої країни. Команда студії вже створила персонажів: Мілу — княгиню Київську з «Викраденої принцеси», Мавку — душу і берегиню лісу, а тепер і Роксолану, що рятує світ.
«У мультфільмі юна Роксолана не буде схожа на свій історичний прототип, скоріше на флер легенд про нього. В основі образу стоятимуть такі риси характеру, як сміливість, рішучість і вміння захистити себе. Як кажуть наші західні колеги, це все про girl power.
Мультфільм буде дуже веселим, сповненим екшну, магії та пригод. Основною відмінністю Роксолани від „Викраденої принцеси“ буде більша гротескність образів та анімації, сміливість та радикальність ідей. Досвід, якого ми набуваємо під час роботи над усіма нашими проектами, надзвичайно допомагає нам в роботі», — коментує продюсерка Анна Єлісєєва.
Ірина Костюк, яка є продюсеркою картини, відзначає: «Це не історичне кіно. Наша стрічка — це чарівна, казкова версія знайомства легендарної пари, де ми покажемо, чому вони змогли стати надзвичайною „power couple“, котра розірвала шаблони та увійшла у легенди своїх народів. Основними лейтмотивами історії є цілеспрямованість та відсутність сегментації справ на чоловічі та жіночі, тому ми й обрали слоганом фільму вираз МРІЙ, АЛЕ ДІЙ».
Проект фільму вже був презентований для широкого загалу на фестивалі популярної культури Comic Con та окремо для бізнес-аудиторії, де був тепло прийнятий глядачами.
Наразі вже готовий сценарій фільму, створені концепт-арти та 3D-моделі персонажів, ведеться робота над створенням локацій, паралельно відбуваються читки з акторами та готується технічний аніматік.
В процесі підготовки до виробництва фільму команда проекту ретельно вивчає історичні та культурні матеріали, надбання мистецтва, легенди та фольклор як України і Туреччини, так і Сходу загалом, проводить зустрічі з експертами — все це заради натхнення, аби створити свій власний чарівний світ. В рамках підготовки креативна група відвідала Стамбул. «В першу чергу вразили масштаби міста, його логічність, велич та своєрідний аскетизм. До виїзду туди я очікував побачити кольорову східну вишуканість, а усе виявилось дуже стримано, збалансовано і красиво. Глибина культури відчувається в усьому — архітектурі, елементах декору, побутових дрібницях і темпоритмі самого міста. А ще там величезна кількість котів! Навіть коли чув раніше, що Стамбул — місто котів, уявити не міг що їх там настільки багато і що вони там буквально всюди. Попереду у нас дуже багато роботи над нашою майбутньою картиною», — прокоментував арт-директор студії Крістіан Коскінін., «Коти недарма справили таке величезне враження на команду, у фільмі на глядачів чекатиме несподіваний сюжетний поворот, з ними пов’язаний» — додає Анна Єлісєєва.
Анімаційний фільм київської студії Анімаград допущено до участі у другому етапі дванадцятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Раніше проект вже успішно пройшов конкурс та отримав підтримку від Міністерства культури України.