MMRевизор: Ярына Ключковская с European Communication Summit
21 Авг 2013, 08:32

MMRевизор: Ярына Ключковская с European Communication Summit

Останніми роками, слухаючи заїжджих експертів на PR-конференціях в Україні, я не припиняю дивуватися, чому вони розмовляють з нами, як, мабуть, місіонери колись розмовляли з африканськими дикунами.

MMRевизор: Ярына Ключковская с European Communication Summit

Останніми роками, слухаючи заїжджих експертів на PR-конференціях в Україні, я не припиняю дивуватися, чому вони розмовляють з нами, як, мабуть, місіонери колись розмовляли з африканськими дикунами. У всякому разі, українських спікерів мені цікавіше слухати, ніж багатьох іноземців.

 

І, тим не менше, очевидно, що теорія і практика PR в Європі багато в чому випереджають нас. Там робиться багато цікавих, прогресивних речей, про які гріх не дізнатися. У пошуках натхнення, нових знайомств та ідей у червні цього року я вирушила на щорічну зустріч європейських PR-директорів, яку організовує EACD — European Association of Communications Directors.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Програма звучала багатообіцяюче: два дні, 60 спікерів, широчезний спектр тем… Чесно кажучи, сподівання були дуже високі. Забігаючи наперед, скажу, що більшість із них таки виправдалася. Але й вартість немаленька: 960 євро для членів EACD, або 1100 євро для не-членів. З квитками і проживанням у готелі набігає чимало.

Власне самміту передувала інтерактивна сесія з управління кризами, яку проводила спеціалізована компанія C&A. Ішлося не про те, як писати holding statement чи готувати план кризових комунікацій, а про взаємодію різних груп стейкхолдерів у кризовій ситуації. Всіх учасників — близько 30 осіб — поділили на групи і наділили ролями. Далі ми зайшли у спеціальний онлайн-сервіс, в якому і відбувалася симуляція кризової ситуації. Жодних лекцій, ніякої теорії. Просто розігрували ситуацію, в якій кожен учасник мав чітко окреслене завдання і дуже обмежений обсяг інформації — зовсім як у реальному житті. Наприкінці встигли коротко обговорити враження і висновки — всі зійшлися на тому, що такі симуляції в наших компаніях краще допомогли б усім підготуватися до реальних криз.

Ну, а наступного дня почалася сама конференція. Формат був абсолютно традиційний: загальні сесії, окремі тематичні сесії на вибір, а ввечері — церемонія нагородження переможців European Communicator Award. До слова, було надзвичайно приємно почути зі сцени ім»я українки Вікторії Михно, керівника PR-департаменту Platinum Bank, яка була у шортлисті на отримання Young Communicator Award. А головну нагороду щороку вручають CEO, який продемонстрував найвищий ступінь участі та професіоналізму в комунікаціях. Цього року головним європейським комунікатором визнали Стівена Ілопа, СЕО Nokia, за його відверту комунікацію з працівниками про необхідність радикальних змін у компанії, зокрема — за його лист, який увійшов в історію компанії під назвою «the burning platform memo».

Повертаючись до наповнення конференції, одразу ж хочу зауважити, що найсильніша сторона програми виявилась водночас і найслабшою: одночасно у програмі відбувалося більше десяти секцій, воркшопів, інтерактивних сесій. З одного боку, чудово, що був такий широкий вибір. З іншого — обираючи одну з 12 чи 14 можливостей, я не могла позбутися відчуття, що втрачаю дуже багато цінного контенту. Адже вибір тем був просто шалений: стратегія комунікацій, управління змінами, кризові комунікації, внутрішні комунікації, онлайн, політичні комунікації, соціальна відповідальність, брендинг… Мені як PR-генералісту доводилося справді непросто: вузьким фахівцям із внутрішніх комунікацій чи цифрових комунікацій набагато легше було отримати максимальну користь із програми.

Продовження матеріалу читайте завтра.

 

Ярина Ключковська, директор з корпоративних коммуникацiй Group DF

Расскажите друзьям про новость