29 Май 2008, 07:33

Каналу М1 збільшили відсоток української мови в ліцензії

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 28 травня внесла зміни до ліцензії на мовлення компанії «Телеодин»

Каналу М1 збільшили відсоток української мови в ліцензії

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 28 травня внесла зміни до ліцензії на мовлення компанії «Телеодин» (канал М1).
 
Компанія зверталась до Нацради із проханням внести зміни до додатків до ліцензії у зв’язку із зміною місця знаходження передавачів. Розгляд питання переносився двічі у зв’язку з тим, що Нацрада мала намір разом із зміною технічних параметрів зафіксувати і зміни програмної концепції компанії в частині мови.
 
Замість зазначеної в ліцензії «Телеодин» норми «українська мова не менше 75%», регуляторний орган пропонував компанії поступове збільшення відсотка української мови в ефірі (не менше 80% – з 1 вересня 2009 року; не менше 85% – з 1 вересня 2010 року; з обов’язковим дотриманням мовного співвідношення в прайм-тайм), згідно із «Рекомендаціями Нацради щодо мови…». Під час обох попередніх розглядів представники компанії просили регуляторний орган залишити ліцензію компанії в частині мови без змін.
 
В обговоренні голова Нацради Віталій Шевченко послався на лист, де «компанія нас просить розглянути питання і погоджується із нашими вимогами».
 
Однак генеральний продюсер М1 Валентин Коваль стверджує, що компанія прагнула зафіксувати лише технічні зміни. «Ми просили переоформити додатки до ліцензії у зв’язку із зміною місця знаходження передавачів, проте ніяких слів щодо того, що ми погоджуємося на мовні зміни в листі не було», – стверджує він.
 
Зазвичай, говорить пан Коваль, телекомпанію запрошують на засідання Нацради або листом, або телефонограмою. Цього ж разу попри те, що компанія написала листа-прохання розглянути ліцензійне питання якомога швидше, представник М1 сам звертався до співробітників апарату Нацради із запитанням щодо слухань, проте отримав відповідь, що питання перенесене на засідання 4 червня.
 
Також пан Коваль сказав, що готує лист на ім’я Віталія Шевченка з проханням переглянути рішення: «Як мінімум, це рішення нас не влаштовує процедурно – це було зроблено за нашої відсутності, ми дізналися про це постфактум. По суті ж ми вважаємо, що "Рекомендації…" мають рекомендаційний характер, що означає, що компанія може або погоджуватися з ними і тоді розраховувати на якісь преференції, або ні – і тоді мовити на загальних підставах. Нас влаштовує друге».
 
Якщо рішення щодо ЗАТ «Телеодин» не буде переглянуто, то М1 стане першою загальнонаціональною телекомпанією, яка пройшла переліцензування згідно із мовними рекомендаціями Нацради. Нагадаємо, галузеві громадські організації охарактеризували цей документ як такий, що суперечить закону та Конституції України.
 
Також на сьогоднішньому засіданні при переліцензуванні (продовження терміну дії ліцензії на 7 років) рекомендовану Нацрадою норму в частині мови внесли до своїх ліцензійних документів ТОВ «Русское радио»-Україна» та ТОВ «ТРК «Медіа Маркет» (радіо «Хіт FM»).

Расскажите друзьям про новость

Новое видео