Кабельники обговорили недоліки чинного Закону «Про ТБ та РМ»
14 Фев 2007, 07:29

Кабельники обговорили недоліки чинного Закону «Про ТБ та РМ»

Кабельники обговорили недоліки чинного Закону «Про ТБ та РМ»

13 лютого 2007 року в парламентському Комітеті з питань свободи слова та інформації відбулася робоча нарада, на якій  розглядалися проблеми операторів кабельного телебачення в Україні. В її засіданні взяли участь голова Комітету Андрій Шевченко, народні депутати Микола Баграєв, Олена Бондаренко, члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курус та Віктор Понеділко, а також майже два десятки представників кабельних компаній.

Організатори наради ставили на меті виявити всі недоліки чинного Закону України «Про телебачення і радіомовлення», обговорити їх та сформулювати пропозиції до нового проекту закону. 

Оператори кабельного телебачення, які представляли майже всі регіони України, найбільше дорікали на подвійне ліцензування, «цензуру» з боку Національної ради і непрозорі правила гри. Нацраду найчастіше звинувачували у нав’язуванні ефірних загальнонаціональних каналів, які необхідно включати до універсальної послуги (хоча, за словами кабельників, жителі того чи іншого регіону хочуть дивитися місцеве телебачення, а не «київське»), а також у наданні преференції ефірним мовникам. Однією з пропозицій до проекту закону було створити окремий розділ про діяльність провайдерів програмної послуги, як це зроблено для мовників.

На всі закиди на адресу Нацради відповів перший заступник голови Ігор Курус. Він, зокрема, сказав, що члени Нацради завжди будуть у своїй діяльності керуватися законом, і ставити на перше місце національні інтереси. 

Ігор Курус та Віктор Понеділко зазначили, що закон, що набув чинності майже рік тому, є недосконалим, але всі норми, що стосуються кабельників, вносилися на за їхніми власними пропозиціями. Тож дорікати Нацраді немає сенсу, потрібно змінювати закон. 

Андрій Шевченко запросив операторів кабельного телебачення взяти активну участь у діяльності робочої групи, яка готує поправки до чинного закону, та висунути своїх представників до Громадської ради з питань свободи слова та інформації, яка діє при парламентському комітеті. У свою чергу, члени Координаційної ради операторів кабельного телебачення запросили народних депутатів узяти участь у підписанні нового меморандуму між кабельниками та Національною радою.

 

Расскажите друзьям про новость