02 Апр 2008, 11:45

Юлю треба зняти?

Юлю треба зняти?

У принципі, наприкінці цього заголовка можна було б поставити і знак оклику. Бо питання вирішено. На місцевому, щоправда, рівні, але… Поки Прем’єр-міністр знімає мерів Києва й Харкова, мер Луцька знімає саму прем’єрку. Точніше, поки що – її зображення, але це, мабуть, лише початок.

 

В Луцьку вирішено демонтувати рекламний плакат журналу «Україна». Може, тому, що на ньому вміщено обкладинку, де Юлію Володимирівну зображено не в належному ідеологічному ракурсі – у вигляді Снігурки та ще й іззаду. До тогож из риторичним запитанням: «Що робити?». Мер Богдан Шиба та керуючий справами міськвиконкому Владислав Стемковський, як сумлінні члени партії «Батьківщина», мабуть, не припускають можливості, що їхня визнана лідерка навіть гіпотетично може перейматися якимись внутрішніми запитаннями.

 

І, не ставлячи перед собою жодних внутрішніх запитань, Луцький міськвиконком 13 березня 2008 р., видав рішення №154/1, яким зобов’язав підприємство «Луцькреклама» здійснити демонтаж кількох об’єктів зовнішньої реклами, серед яких, як ви вже зрозуміли, й ідеологічно шкідлива реклама журналу «Україна» з зображенням нібито Юлії Володимирівни.

 

Можна лише вітати наполегливі зусилля міської влади, яка намагається навести порядок у сфері зовнішньої реклами, адже різноманітні інформаційно-пропагандистські носії буквально вже заполонили вулиці обласного центру. Як і в будь-якому іншому сучасному українському місті, тут рекламують усе – від депутатської недоторканості до зубних протезів. Проте в даному випадку рішення виконкому викликає, щонайменше, здивування своїм суто совковим підходом. Тоді, пам’ятаєте, все було «на страже интересов партии». І якщо в певному зображенні в суб’єктивному сприйнятті партфункціонерів щось розходилося із «светлым образом», результат був цілком передбачуваним… Виходячи з цієї логіки, скажімо, харківський мер Добкін, як затятий «регіонал», таке зображення аж ніяк не зняв би, навіть виставив би біля нього цілодобову охорону…

 

Отже, стає зрозумілим, чому місцева влада не дала дозволу на ці об’єкти зовнішньої реклами: навіщо Луцьку, який своєю більшістю на минулих виборах проголосував за Блок Юлії Тимошенко, «експериментувати» зі світлим образом Юлії Володимирівни? Батьки міста – за рідну мову, культуру й духовність. Облиште сумнів – воно так і є. Але – в певному ідеологічному ракурсі. Бо витравити із себе суто радянські методики керування дуже важко.

 

Тому про всяк випадок мер Луцька вирішив зняти Юлю. Точніше, схожу на неї жінку. Так воно спокійніше буде…

 

P.S. До появи «неоднозначного» (на думку луцької влади) юліного зображення міський голова дуже любив читати журнал «Україна». Але саме це число, обкладинка якого так роздратувала мера, мабуть, із якоїсь поважної причини він не відкрив. А даремно. Бо на першому ж розвороті вміщено поздоровлення читачам від… самої Юлії Володимирівни Тимошенко. Така от колізія. Якби пан Шиба свого часу відкрив журнал – його ставлення до обкладинки могло б бути діаметрально протилежним. Бо ставлення члена партії до будь-чого є похідним від ставлення «самого» партайгеноссе. У даному випадку – «самої». Яка нічого проти не мала. І навіть читачів поздоровила. У цьому, панове, і полягає сила друкованого слова…

 

Володимир Данилюк, власкор журналу «Україна» в Луцьку

Расскажите друзьям про новость

Новое видео