26 Июл 2007, 07:07

ЄС критикують за інформаційну непрозорість

Уповноважений з прав людини в ЄС піддав критиці Євросоюз за інформаційну непрозорість. Омбудсмен закликав Брюссель надати громадянам спільноти більший доступ до документів ЄС, повідомляє «Німецька хвиля».

Незалежний уповноважений з прав людини в ЄС Нікіфорос Діамадоурос зробив відповідні висновки, проаналізувавши скарги, які він отримує від громадян ЄС та недержавних організацій. Омбудсмен зауважив, що приблизно у чверті випадків люди скаржаться саме на відмову інституцій ЄС надати доступ до якоїсь інформації або ж документів.

Водночас, за словами Діамадоуроса, прозорість є головним чинником, коли йдеться про участь громадян у політичних процесах та контроль за органами влади. Омбудсмен наголосив, що брак мінімальних стандартів інформаційної прозорості сильно послаблює демократичні структури Євросоюзу. Нині, приміром, каже правозахисник, будь-яка держава ЄС може накласти вето і заборонити публічний доступ до певних документів на рівні Євросоюзу. Причому, критикує омбудсмен, обґрунтовувати своє рішення ця країна не зобов'язана.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео