21 Фев 2008, 07:53

«Інтер», «1+1», НТН і «Україна» не дотримуються законодавства

«Інтер», «1+1», НТН і «Україна» не дотримуються законодавства

Нацрада оголосила результати перевірки загальнонаціональних ТРО, яку вона проводила протягом січня 2008 року. За результатами перевірки члени Нацради проголосували взяти за основу проект рішення про винесення попередження чотирьом телекомпаніям: «Інтеру», «1+1», НТН і «Україні».
 
На думку першого заступника голови Нацради Ігоря Куруса, остаточне голосування з цього питання відбудеться після того, як члени Нацради зважать надані телекомпаніями пояснення щодо виявлених порушень. Наразі ж обережність потрібна для того, щоби потім рішення Нацради про винесення попереджень не оскаржувалося в суді.
 
ICTV, СТБ, 5-му каналу і ТЕТу Нацрада швидше за все запропонує взяти результати перевірки до відома. Таке рішення було проголосовано взяти за основу. Розгляд даних перевірки Нового каналу було перенесено.
 
Загальні претензії до порушників – недотримання закону про рекламу (перевищення частки реклами в ефірі), а також Закону про ТБ і РМ, зокрема статті 10 (про дублювання іншомовних серіалів українською мовою). Як наголосив Ігор Курус, «мета Нацради – якісний медіапростір, а не покарання. Але телекомпанії мають стати українськими. Нас не задовольняє ситуація, коли великі українські канали показують секонд-хенд сусідніх держав».
 
Також на брифінгу було оголошено, що Нацрада провела моніторинги радіокомпаній. Усім компаніям надіслано дані про результати перевірки і приписи про можливі стягнення. Питання щодо радіокомпаній буде розглянуте на найближчому засідання Нацради.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео