Віртуальна мандрівка зоною відчуження: Gremcy у співпраці з Gres Todorchuk запустили онлайн-платформу «Чорнобиль. Подорож»
26 Ноя 2021, 14:45

Віртуальна мандрівка зоною відчуження: Gremcy у співпраці з Gres Todorchuk запустили онлайн-платформу «Чорнобиль. Подорож»

Освітня і комунікаційна платформа “Чорнобиль. Подорож” є продовженням мультимедійної виставки, що відбулася на ВДНГ до 35-х роковин трагедії на ЧАЕС. За посиланням chornobyljourney.org користувачів чекає інтерактивна подорож у просторі та часі: зокрема політ над сучасною Прип’яттю та закинутими селами Полісся, хронологія аварії та розмова про майбутнє зони відчуження, світовий контекст 1986 року та історії людей, чиї долі змінила катастрофа. Проєкт створено за ініціативи Офісу Президента України, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України разом із ДАЗВ за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Над задачею продовжити життя офлайн-виставки в онлайн працювали веб-продакшн-студії Gremcy у співпраці з Gres Todorchuk. Важливим було зберегти логіку виставки, її складові та навіть кольори стін. Тоді з’явилася ідея зробити сайт за принципом скролітелінгу: як на виставці глядач проходить залу за залою, так і на сайті, він поступово рухається з першого блоку і до останнього, занурюючись в історію через скрол.

Окремо Gremcy пропрацювали блоки Атом і Природа, що були подані на виставці у вигляді круглих столів — такими ж вони залишилися і на сайті. За допомогою скрола стіл на сторінці крутиться, немов людина обходить його по колу, зупиняючись, щоб детальніше ознайомитись з матеріалом.

З кожним новим розділом на сайті «проростає» ліс — як символ того, що природа завжди перемагає. Загалом сайт містить близько 100 сторінок з інформацією з виставки. Для додаткової зручності навігації на сайті є бургер-меню та кнопки на першій сторінці, завдяки яким можна одразу перейти на необхідний блок. Сайт містить українську та англійську мови, а весь контент наповнюється через адмінпанель.

Окрім освітньої функції проєкт виконує задачу комунікаційної платформи. Кожен користувач може стати учасником проєкту — поділитися історією про Чорнобиль чи баченням його майбутнього у спеціальних формах на сайті.

Расскажите друзьям про новость