10 Июл 2008, 11:01

АМКУ порушив справу проти «Волі-кабель»

Антимонопольний комітет України порушив справу проти ЗАТ «Воля-кабель». Про це 10 липня на прес-конференції повідомив перший заступник голови комітету Олександр Мельниченко

АМКУ порушив справу проти «Волі-кабель»

Антимонопольний комітет України порушив справу проти  ЗАТ «Воля-кабель». Про це 10 липня на прес-конференції повідомив перший заступник голови комітету Олександр Мельниченко, оголошуючи висновки комітету щодо ситуації на ринку кабельного телебачення.
 
Нагадаємо, 2 липня під час круглого столу виконуючий обов’язки голови Антимонопольного комітету Олександр Мельниченко запропонував Нацраді переглянути своє рішення щодо дозволу «Волі-Кабель» здійснити перехід з аналогового способу поширення програм на цифровий до 1 лютого 2009 року, або виробити механізми захисту соціально незахищених верств населення для здійснення такого переходу. А «Волі-кабель» пропонувалось надати обґрунтування вартості послуг на цифрове кабельне телебачення.
 
Пан Мельниченко підставою щодо порушення цієї справи назвав скарги громадян на підвищення вартості послуг при переході на цифровий сигнал розповсюдження. Адже за його словами на сьогодні аналоговий соціальний пакет «Україна» коштує 18 гривень, соціальний цифровий пакет коштує 22 гривні: «Але при цьому киянам треба сплатити 299 гривень за декодер, але якщо не має можливості його купити, то треба заплатити 6,90 за кожний орендований декодер, або 9,90 якщо йдеться про оренду одного декодера», — відзначив він. Тому Антимонопольний комітет вважає таке підвищення тарифу «істотним порушенням прав споживачів, з огляду на те, що ЗАТ «Воля-кабель» в межах власних мереж має ознаки монопольного становища».
 
«Чому Нацрада прийняла рішення дозволити перейти «Волі» до 1 лютого 2009 року, ми що хочемо бути попереду Європи всієї? Чи подивитись хто для кого існує бізнес для споживачів, чи споживачі для бізнесу?», — наголосив перший заступник голови комітету.
 
У разі виявлення порушень в діяльності компанії антимонопольний комітет може накласти штраф до 10 % річної виручки компанії. Однак, за словами пана Мельниченка такий штраф накладається тільки у випадках, «коли суб’єкт господарювання не йшов на співпрацю з Антимонопольним комітетом і не повертав споживачам неправомірне забране».
 
Окрім цього, Олександр Мельниченко звернувся з листом до мера Києва Леоніда Чернівецького з проханням інформувати мешканців міста про комунальне підприємство «Київтелесервіс»: «Якщо 50% мешканців будинку висловлюються за це встановлює колективні антени на будинках, то «Київтелесервіс» надає більш дешеві послуги щодо прийому телепрограм»

Расскажите друзьям про новость

Новое видео