28 Апр 2009, 14:18

АМК оштрафував аеропорт «Бориспіль» на 10 мільйонів

Антимонопольний комітет України (АМК) оштрафував аеропорт «Бориспіль» на 10 млн. грн

АМК оштрафував аеропорт «Бориспіль» на 10 мільйонів

Антимонопольний комітет України (АМК) оштрафував аеропорт «Бориспіль» на 10 млн. грн. і компанію «Кребо» на 25 млн. грн. за встановлення завищених цін на сервісні послуги із заправки літаків, повідомляє УНІАН.

Як передає інформагенція, про це повідомив сьогодні після засідання Антимонопольного комітету виконуючий обов`язки голови АМК Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО.

Зокрема, аеропорт «Бориспіль» оштрафовано за порушення конкурентного законодавства при наданні послуг із прийому, розвантаження, перекачування авіапального, а також здійснення контролю за його якістю в період 2007-2008 рр.

СП «Кребо» оштрафовано на 20 млн. грн. за порушення антимонопольного законодавства при заправці літаків і на 5 млн. грн. – за послуги з видачі пального з центральної станції в баки літаків.

Як зазначив О.МЕЛЬНИЧЕНКО, АМК встановив, що впродовж досліджуваного періоду «Бориспіль» і «Кребо» займали стовідсоткове монопольне становище на ринку надання спеціалізованих послуг на території аеропорту, що давало можливість компаніям встановлювати економічно необгрунтовані ціни.

За словами голови АМК, зокрема, з`ясувалося, що в «Борисполі» вартість послуг із заправки вища, ніж у більшості аеропортів Європи. Крім того, вартість послуг аеропорту перевищує відповідні ціни в інших аеропортах України.

«Тобто, як указують матеріали справи, компанія «Кребо» і аеропорт «Бориспіль» встановлювали завищені ціни на зазначені послуги, спираючись на обсяги витрат, необхідність яких не обумовлена економічно обгрунтованими показниками. За висновками АМК, це є наслідком зловживання компаніями своїм монопольним становищем», – зазначив О.МЕЛЬНИЧЕНКО.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео