22 Фев 2008, 09:14

Акція «Розбий телевізор!»

Акція «Розбий телевізор!»

Днями біля стін будівлі комітетів Верховної Ради України відбулася акція на підтримку законопроекту Миколи Томенка про звільнення України від тотальної реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

 

Того дня цей документ мав знову розглядатися Комітетом Верховної Ради з питань свободи слова та інформації. На думку організаторів, існують певні бізнес-структури, що не дають законопроектові потрапити «під купол» на голосування. Утім, його прийняття, переконані вони, допоможе нашій країні поліпшити здоров’я нації.

 

Один з пікетувальників поділився своїми думками про майбуття законопроекту: «Я не з чуток знаю, що таке алкоголізм. І не хочу, щоб мої діти привчалися до такого життя ще й з телевізорів. Тому рекламу алкогольних напоїв треба заборонити».

 

— З цим нещасливим законопроектом, — каже Віталій Черняховський, головний координатор громадської компанії «Форум порятунку Києва», — морока вже кілька років. З самого початку його подали депутати Томенко і Беспалий. Але тоді його проголосувати не встигли — Раду розпустили. Відразу після обрання нової Томенко знову подав цей законопроект. Усю процедуру дотримали. Але знову ж таки на голосування його не було поставлено. Складається враження, що комусь цей законопроект — як колода поперек дороги.

 

Звичайно, учасники акції розуміють, що докорінно масові зібрання нічого не змінять. Але просто байдуже дивитися на те, як спивається нація, і нічого не робити не можна. «Досить лити пиво та горілку з телеефірів!» — сказали вони і кувалдою розбили символічні телевізори із зображенням реклами пива.

 

На голосні промови відгукнулася голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Ганна Герман:

 

— Жодних суперечностей стосовно цього законопроекту немає. Усі члени комітету — за. Проект підтримають. І його буде розглянуто Верховною Радою.

Активісти попереджають, що не відступляться, аж поки рекламу алкогольних напоїв та пива не буде заборонено. І якщо буде потрібно — ще не один раз організують акції протесту.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео