19 Мар 2008, 09:38

Адріан Сирбу пообіцяв не звільняти працівників

Адріан Сирбу пообіцяв не звільняти працівників

18 березня на телеканалі «1+1» відбулися збори колективу. На зборах були присутні виконавчий директор компанії Central European Media Enterprises Адріан Сирбу (Adrian Sârbu), виконавчий віце-президент Марина Вільямс, генеральний директор «1+1» Юрій Морозов, заступник генерального директора Максим Варламов, генеральний продюсер «ТСН» Володимир Карташков та інші представники менеджменту телеканалу. На зустрічі  представники СМЕ озвучили плани щодо змін на каналі.

 

За словами джерела «ТК» на каналі, яке воліло залишитися невідомим, Адріан Сирбу повідомив присутніх, що після появи у медіа інформації про можливі масові скорочення на «1+1» він вирішив зібрати весь колектив, аби заспокоїти, що скорочень не передбачається, і навіть навпаки – можливий набір нових людей. Натомість, відбудеться реорганізація телеканалу. «Сирбу сказав про дві причини, за якими він зустрівся із колективом, — розповів генпродюсер «ТСН» Володимир Карташков. – По-перше, він давно планував таку зустріч, по-друге, він зрозумів, що трудовий колектив схвилювали розіслані анкети та повідомлення у ЗМІ, зокрема й на сайті «Телекритика». Інформацію про скорочення він категорично спростував».
 
За словами джерела «ТК» на каналі, на запитання про те, з якою метою всіх працівників зобов’язали заповнити анкети, пан Сирбу відповів, що це необхідно для визначення їхніх посадових обов’язків. «Він сказав, що компанія є абсолютно прозорою, і всі питання, зокрема щодо зарплатні, будуть вирішуватись відкрито», — каже Анатолій Борсюк.
 
«Про реорганізацію Адріан Сирбу говорив виключно у позитивних інтонаціях, — каже Володимир Карташков. – Він сказав, що будуватиметься єдиний телевізійний комплекс, обладнаний за останнім словом техніки, у якому нарешті збереться весь канал».
 
Щодо інформаційного мовлення, то, як стверджують джерела, Сирбу повідомив, що планується збільшення його обсягів, і новини мають стати «найкращими в Україні». Водночас, як повідомляє одне з джерел, пан Сирбу визначив жанр новин, які повинні виходити на каналі, як «новини для барбоса» (сенс цієї ідіоми залишився нерозшифрованим буквально, але можна припустити, що йдеться про пожовтіння новин). Як передають джерела слова пана Сирбу, СМЕ прагне до того, аби кожен канал медіагрупи став першим у своїй ніші. «Він сказав, що він – людина вперта, і звик досягати успіху, тож ставить перед собою завдання, аби «1+1» став каналом №1 в Україні», — розповідає Карташков.
 
За словами джерела «ТК», виконавчий директор СМЕ зазначив, що усі ток-шоу, які матимуть погані рейтингові показники, будуть закриті. «З приводу власних проектів було сказано одне: відділ маркетингу у найближчі тижні та місяці має вивчити, чого український глядач чекає від каналу «1+1», і після цього канал буде робити саме це. Про конкретні проекти не йшлося. І навіть коли його запитували, чи буде на каналі більше культури, розважалки, спорту, Адріан Сирбу відповів: він теж хотів би, аби на каналі було багато всього, але буде те, чого хоче глядач», — розповів пан Карташков. Також пан Сирбу начебто наголосив, що місце проектів у сітці мовлення визначатиметься відповідно до інтересу до них глядача. За словами Анатолія Борсюка, Адріан Сирбу запропонував усім працівникам каналу «включитися у роботу із створення стратегії розвитку каналу».
 
«Він сказав, що все, що збиратиме аудиторію, буде в ефірній сітці каналу, і наголосив, що телебачення – в першу чергу розважальна структура», — каже Анатолій Борсюк. Останній підтверджує, що Адріан Сирбу уникав говорити про конкретні проекти, наголошуючи, що його завдання – за словами пана Борсюка — «стежити за тим, аби була правильно розроблена стратегія розвитку каналу та реальні механізми її реалізації, що вкладалося б у терміни та фінансування, які для цього виділяють акціонери каналу». Відтак, робить висновок Анатолій Борсюк, доля окремих проектів вирішуватиметься на рівні керівників телеканалу «1+1».
 
Про жодні кадрові зміни на зборах оголошено не було; «ця тема не обговорювалась, питання ніким не піднімалося», — каже Володимир Карташков. Пан Сирбу додав, що Олександр Роднянський та Борис Фуксман «залишаються друзями» для «1+1». За оцінками одного з джерел «ТК», зустріч «мала терапевтичний характер».
 
«Він видався нам людиною демократичною, обізнаною у виробництві, — коментує Анатолій Борсюк. – Він не просто функціонер СМЕ – думаю, він непогано розбирається в медіабізнесі. Інша річ, що хотілося б, аби була врахована специфіка українського телевізійного простору та української аудиторії. Аби ми не лише копіювали те, що робиться в інших країнах, не лише переносили чужий позитивний досвід на наш ґрунт, але й зберегли те, що залишилось у нас, щоб не спотворити знайоме багатьом глядачам обличчя «1+1».
 
Розмова записувалась на відео, яке, за словами пана Карташкова, було призначене для тих, хто не міг бути присутній на зборах. Як повідомив Анатолій Борсюк, Адріан Сарбу неодноразово згадував  «знаменитий сайт «Телекритика» і наголосив, «що він відкритий, і його позицію може публікувати будь-яке видання».
 
Водночас деякі джерела менш оптимістично, як для колективу, оцінюють підсумки зустрічі, вбачаючи у почутому не лише «терапевтичний», але й попереджувальний характер. Мовляв, зрозуміло, що обіцяна реорганізація неодмінно врешті-решт виллється в оптимізацію справді роздутого штатного розкладу й справді не зовсім функціональної системи менеджменту та програмної політики каналу. Джерела вважають, що представники СМЕ справді не хочуть робити жорстких кроків, сподіваючись на те, що деякі працівники самі почнуть шукати іншу роботу. Тож, мовляв, коли дійде до справи, — а ці джерела прогнозують, що структурні зміни на каналі розпочнуться влітку, під час «мертвого сезону», — масових скорочень удасться уникнути.
 
Поки що залишається невідомим, чи врахують представники СМЕ умови ліцензій, на підставі яких веде мовлення канал, у своєму прагненні оптимізувати не лише структуру, але й зміст ефіру у напрямку розважальності. Утім, зрозуміло, що у доволі обтічні формулювання умов ліцензій, на кшталт «інформаційне мовлення», можна вкладати різний зміст – від парламентських трансляцій до крутого інфотейнменту.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео