24 Дек 2021, 18:03
PR

1 528 кілометрів дороги, 58 кізочок та 1 книга: як Havas PR Kyiv створювали перший національний гастрогід

Виявилось, що два найулюбленіших заняття більшості українців та усієї команди Havas PR Kyiv — смачно поїсти та подорожувати. Тому дороги RDS та локальні фермерські господарства об’єднали всі елементи й трансформувались у проєкт про гастротуризм «Дороги гурманів»

В Україні стрімко розвивається екосистема крафтових ферм. Локальних виробників з кожним роком стає все більше. Розвивається також гастротуризм. Втім, ці два напрями, на жаль, не завжди перетинаються. Деякі виробники вже налагодили збут продукції великим торговим мережам, а хтось лише розпочинає свій шлях зі знайомства з українцями під час проведення тематичних фестивалів. Локальний гастротуризм асоціюється, як правило, із закладами у містах. Дрібні виробники не мають достатніх рекламних бюджетів, щоб гучно заявити про себе на всю країну.

Місія проєкту «Дороги гурманів» — розвиток гастротуризму в Україні та формування знань про локальних крафтових виробників. Як соціально відповідальний бізнес наша група компаній ставить собі на меті надати кожному українцю можливість подорожувати якісними дорогами та відвідати найсмачніші куточки України.
Юрій Шумахер
 ініціатор проєкту «Дороги гурманів» та співзасновник дорожньо-будівельної групи компаній RDS

У межах проєкту з’явився перший національний гастрогід «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України». Він об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м’яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни. Перший наклад книги (1 500 примірників) розійшовся за два місяці. І наприкінці жовтня довелося друкувати другий наклад — 2 550 примірників.   

Гід складається з п’яти розділів: «Центр і Північ», «Карпати», «Захід», «Південь» та «Схід». У представлених локаціях можна домовитися про екскурсію та дегустацію, познайомитися з фермерами, побачити на власні очі процес виготовлення органічних продуктів. На сторінках гастрогіда мандрівники знайдуть п’ять карт і маршрутів: «Подорож з акцентом», «Уздовж Тиси», «Крафтова Бакота», «Смачно, як у Гоголя», «Смаки Донбасу». 

«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — не рейтинг, а добірка 100 крафтових виробників з усієї України. Кожен з них може похизуватися неповторними смаками, особливостями та секретами. Критеріїв відбору фермерських господарств було три: на ферму можна дістатися машиною, виробники проводять дегустації та екскурсії, гастротуристам будуть раді. Книга допомагає туристам знайти ідеї для подорожей та відкрити крафтові смаки України. Гурмани можуть познайомитися з локальними продуктами та напоями безпосередньо на місці їх виробництва, а виробники — знайти поціновувачів своєї продукції.

Чернігівське вино. Київські осетри. Миколаївські устриці. Сєвєродонецькі банани. А ще — варення з кульбаби, качана каша, медяники-веселяники, емоційне пиво. Звучить як вигадка, але це — реальність гастротуризму в Україні.

А що ще, окрім гастрогіда?

Кожен рік в Україні з’являються нові крафтові ферми. А вже наявні — відкривають свої двері для гостей. Тому разом із друкованим гастрономічним гідом було створено сайт dorogygurmaniv.com. Він знайомить мандрівників та усіх охочих із гастрокартою крафтових виробників. 

Кожен може доповнити карту. Для цього необхідно розповісти про улюблених локальних виробників, заповнивши коротку форму на сайті. Зараз на гастрокарті вже 145 фермерств з усієї країни.

Профілі проєкту в Instagram та Facebook за чотири місяці об’єднали гастроентузіастів з усіх куточків України. З липня по жовтень у медіа та соціальних мережах з’явилось більше ніж 450 публікацій. Окрім цього розвиток локального гастротуризму обговорювався на теле- та радіоефірах. У межах проєкту вийшов подкаст про локальні фермерські господарства та 10 фічерів про героїв гастрогіда на радіо.

Інфлюенсери, журналісти, представники бізнесу та державних структур отримали креативні паки гастромандрівника, центральним елементом яких був гастрогід. А фермери, які стали героями книги, отримали дипломи та гід у подарунок.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео