03 Июл 2009, 14:46

«Воля кабель» звинувачує АМК в упередженому ставленні

Сьогодні Антимонопольний комітет ухвалив рішення про накладення штрафу на компанії «Воля кабель», «Київські телекомунікаційні мережі» (КТМ, Київ) і ІВК (Київ) у розмірі 1 млн. грн. на кожну за зловживання монопольним становищем

«Воля кабель» звинувачує АМК в упередженому ставленні

Антимонопольний комітет України поставився упереджено до розслідування проти компанії «Воля кабель» (м. Київ), при цьому з боку посадовців АМК використовувалися важелі тиску. Про це кореспонденту УНІАН повідомила керівник прес-служби компанії ВОЛЯ Аліна СІГДА, коментуючи сьогоднішнє рішення АМК.

Сьогодні Антимонопольний комітет ухвалив рішення про накладення штрафу на компанії «Воля кабель», «Київські телекомунікаційні мережі» (КТМ, Київ) і ІВК (Київ) у розмірі 1 млн. грн. на кожну за зловживання монопольним становищем, що виразилося, на думку АМК, у необгрунтованому економічно підвищенні тарифів у 2008-2009 рр. на послуги кабельного, аналогового й цифрового ТБ. При цьому АМК також сьогодні ухвалив рішення про те, що ці три суб`єкти займають монопольне становище на ринку програмної послуги в Києві. Пов`язання трьох компаній у ході розслідування проти компанії «Воля кабель» у єдиний об`єкт розслідування АМК пояснює тим, що «як з`ясував АМК» (цитовано за офіційним прес-релізом), компанія «Воля кабель» «зв`язана відносинами контролю з ІВК і КТМ», які надають програмні послуги компанії «Воля кабель».

За даними А.СІГДИ, дане дослідження АМК «використовувалося як важіль впливу на компанію із боку тимчасово наділених владними повноваженнями посадовців» комітету. На її думку, про це свідчить той факт, що ще до винесення рішення АМК щодо даного дослідження й до розгляду питання, в пресі з`явилися відповідні коментарі «джерел із АМК», що вказувало на «визначеність заздалегідь ухваленого» рішення Антимонопольного комітету.


А.СІГДА також зазначила, що «ще з кінця позаминулого року», коли компанія за власною ініціативою подала в АМК розрахунок собівартості послуг, і до сьогоднішнього дня, коли після багатотомного листування й необгрунтованих звинувачень у пресі на адресу компанії «Воля кабель», які завдавали суттєвої шкоди репутації компанії, «чиновниками Комітету чинився й продовжує чинитися систематичний тиск на компанію, виставляються вимоги додаткових умов або ж додаткових вигод для посадовців» (не названі – УНІАН).

А.СІГДА повідомила, що компанія «Воля кабель», як суб`єкт підприємницької діяльності, працює в умовах жорстокої ринкової конкуренції, «зацікавлена в запобіганні, виявленні та припиненні порушень законодавства про захист економічної конкуренції», і з цією метою максимально сприяла проведенню дослідження, надаючи детальну інформацію щодо ціноутворення, ринкової ситуації та інших напрямків, пов`язаних із наданням послуги доступу до телепередач.

«Упереджене ставлення до компанії, яке проявляється в нескінченній низці запитів, перевірок і зустрічей, половина з яких були відкладені через повну неготовність представників Комітету, переконує нас у тому, що метою даної справи ніколи не було бажання Комітету досліджувати реальний стан справ на ринку надання програмної послуги», — зазначила А.СІГДА.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео