26 Окт 2007, 13:57

Нацрада розбереться з порушниками національної жалоби

Нацрада розбереться з порушниками національної жалоби

Нацрада на засіданні 24 жовтня оголосила результати вибіркового моніторингу щодо дотримання центральними телекомпаніями Указу Президента з приводу оголошення в країні дня жалоби за загиблими в катастрофі у Дніпропетровську.
 
Як було з'ясовано в результаті контрольних дій Нацради, майже всі телекомпанії порушили вимоги «Положення про проведення дня жалоби», затвердженого ще 23 жовтня 2001 року. Згідно з цим положенням, телекомпанії мали інформувати громадян про причини оголошення трауру, передавати номери довідкових телефонів та номери рахунків, на які треба скерувати допомогу, відповідно оформлювати ефір, а також внести відповідні зміни у програмні концепції, знявши з ефіру розважальні програми та комедійні фільми.
 
«Щоби глядачі могли зрозуміти з ефіру, що трапилася трагедія», — пояснив вимоги офіційного документу перший заступник голови Нацради Ігор Курус.
 
Вердикт Нацради: майже всі телекомпанії проігнорували трагедію в Дніпропетровську, обмеживши інформування своїх глядачів про трагічні події лише новинами.
 
Так, за результатами моніторингу, 16 жовтня, в день трауру, телеканал «Сіті» транслював розважальну програму «Таксі», ТЕТ — «Дом 2», СТБ — ранкову розважальну вікторину, Новий канал — щоденник «Фабрики зірок» (розважальна програма), а НТН — кінокомедію «Джек Восьмьоркін — американець».

Представники ТРО пояснювали, що їхні канали змінили на цей день сітки мовлення, знявши багато іншого розважального продукту, а відмоніторені порушення — окремий недогляд.

 
Згідно з рішенням Нацради, усі телекомпанії мають надати письмові пояснення, а також сітки мовлення, що були сформовані до оголошення дня жалоби і згідно з якими фактично велося мовлення в цей день. Нацрада має розглянути питання по суті після подання усіх цих документів, але вже прийняла рішення в подальшому проводити моніторинг телеефіру в спеціальні дні (дні жалоби і трауру) в автоматичному режимі.
 
На наступному засіданні буде оприлюднено результати моніторингу ефірів радіокомпаній в день жалоби 16 жовтня.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео