#Stop_sexтинг переміг у конкурсі «Партнерство заради сталого розвитку-2020»
01 Дек 2020, 12:48

#Stop_sexтинг переміг у конкурсі «Партнерство заради сталого розвитку-2020»

Перший в Україні проєкт про захист дітей від сексуального насильства в Інтернеті #Stop_sexтинг став єдиним переможцем у категорії «Мир» у конкурсі «Партнерство заради сталого розвитку — 2020». Переможця та фіналістів у категорії «Мир» оголосив музикант, лідер гурту «Друга Ріка» Валерій Харчишин. 

Кампанія «Partnership for Sustainability Award» започаткована Мережею Глобального договору ООН в Україні й має на меті просувати Цілі сталого розвитку та сприяти партнерству між бізнесом, бізнес-асоціаціями, урядами, громадянським суспільством й академічними установами. На конкурс 2020 року було подано безпрецедентну кількість заявок: крім України, участь у конкурсі взяли компанії з Білорусі, Македонії, Польщі та Туреччини. Журі, що оцінювало проєкти, було також міжнародним.

Проєкт #Stop_sexтинг було створено 2018 року з метою захисту українських дітей від сексуального насильства в Інтернеті. Команда проєкту робить усе, щоб підлітки і їхні батьки усвідомлювали всі ризики спілкування в онлайн-середовищі, а також знали, як можна захиститися від кіберзлочинців. #Stop_sexтинг об’єднав громадські організіції, бізнес і державний сектор в Україні та світі для захисту дітей від насильства і експлуатації в Інтернеті.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

“Для нас велика честь та радість — стати переможцями конкурсу. Насправді проєкт починався з того, що я побачила відео Європолу про сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті і не могла займатися нічим іншим, крім як думати про те, як поширити цю інформацію серед дітей, батьків та вчителів в Україні. Саме із цієї небайдужості народився проєкт, який наразі має потужну експертизу на рівні світу і команду провідних експертів. Ми дуже вдячні кожному з наших партнерів за цю нагороду”, — відмічає Анастасія Дьякова, радник з питань захищеності людини в Інтернеті при Віце-Прем’єр-міністрі — Міністрі цифрової трансформації України та засновниця освітнього проєкту #Stop_sexтинг.

#Stop_sexтинг працює над розробкою та поширенням освітніх уроків, семінарів, ігор та вправ, відеороликів, анімацій та інших освітніх ресурсів. 

За цей час було проведено понад 5000 уроків для 100 000 дітей у школах по всій країні, близько 45 000 батьків та спеціалістів пройшли семінари та вебінари. 

Крім цього, #Stop_sexтинг розробляє освітній контент для дітей у соціальній мережі ТікТок, що дав знання про безпечне користування Інтернетом більш ніж 1 млн користувачів. Восени проєкт також розпочав співпрацю з молодіжним телесеріалом «Перші ластівки: Zалежні» від Нового каналу.

Інформаційно-освітня кампанія з захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті #Stop_sexтинг за підтримки компанії Київстар, Уповноваженого Президента України з прав дитини випустили адаптовану українською мовою серію відеороликів CEOP для батьків про секстинг: відео пояснюють, чому діти та підлітки це роблять та як реагувати батькам?

У 2020 році в Україні почала працювати урядова консультаційна лінія 1545 (далі обрати 3) для підтримки батьків та дітей щодо питань безпеки в Інтернеті. 

Лінія створена Урядовим контактним центром в партнерстві з освітнім проєктом #Stop_sexтинг та за підтримки  World Childhood Foundation, телеком-оператора «Датагруп» спільно з Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України, Уповноваженим президента України з прав дитини.

У рамках проєкту #Stop_sexтинг цього року почав роботу інтернет-портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми.

#Stop_sexтинг розробляє навчальні матеріали для вчителів, що можуть провести уроки щодо безпеки в Інтернеті. До 18 листопада було випущено урок для учнів 3-4 класу. Також на сайті є уроки для 5-8 та 9-11 класів.

Також було запущено чат-бот #Stop Sexting з метою захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті. Діти та підлітки зможуть отримати інструкцію, що робити й куди звертатися, якщо їх шантажують в Інтернеті та вимагають контент сексуального характеру.

Расскажите друзьям про новость