«Україна без сміття» з 23 липня приймає текстильні відходи на станції NoWaste Recycling Station у всі її робочі дні. Дрантя також можна надсилати будь-яким поштовим оператором, замовивши відповідну опцію на сайті УБС.
Тепер українцям доступний більш відповідальний спосіб утилізації зношеного одягу та взуття, аніж викидання його на звалище. Його можна здати на високотемпературне спалювання — технологію, яка наразі є найкращим із доступних у світі способів поводження з такими відходами. Поки що цих способів є три — захоронення, високотемпературна утилізація і переробка. Якщо переробка одягу — недоступна технологія, що ми й спостерігаємо зараз в Україні, то варто рухатися до інших ступенів у ієрархії утилізації відходів.
Опція «Безнадійний Одяг» — доповнення послуги «Пластик Поштою», що допомагає сортувати українцям з різних куточків країни, які ще не мають доступу до сучасних громадських станцій сортування. Всі охочі разом із пластиковою вторсировиною відтепер можуть надсилати на переробку і зношений одяг і взуття. Для цього потрібно заповнити форму заявки й оплатити послугу.
Киянам скористатися опцією «Безнадійний Одяг» також стало простіше: зношені речі відтепер приймають не тільки у вихідні, а й у всі робочі дні на сортувальній станції NoWaste Recycling Station, а ще їх може забрати УБС кур’єр.
Старий одяг, взуття, м’які іграшки й сумки — все це УБС тепер приймає на утилізацію. Головне правило: всі речі обов’язково мають бути чистими й сухими, інакше їх повернуть відправнику. Великі металеві деталі треба відокремлювати, а дрібний металевий декор можна залишати (наприклад, замки, ґудзики тощо). З іграшок треба обов’язково відділити всі металеві частини та батарейки.
Вартість послуги — 250 грн за 1 пакет 120 л (або коробку до 30 кг).
УБС закликає надсилати тільки той одяг і взуття, які вже ніхто не зможе носити. Старі або вже непотрібні речі в хорошому стані краще передати тим, хто їх потребує. Віддати їх можна в соціальні та благодійні організації у вашому місті або селі.