«Диванні експерти» в українському телеефірі: 7 порад експертам, які включаються в телеефіри з домівок
22 Апр 2020, 17:03

«Диванні експерти» в українському телеефірі: 7 порад експертам, які включаються в телеефіри з домівок

Топ-7 порад від Наталі Красненкової, СЕО та директора Компанії соціальних комунікацій PR-House

«Ой, дивись, які в нього дурнуваті шпалери в квіточку! А у цього, поглянь, вся кімната оздоблена деревом, він що, в бані сидить? А цього взагалі не видно, лише темний силует, це що, привид?», —обговорюють мої діти картинку в телевізорі, де експерти включаються в ефір з власних домівок.

Політики, зірки, спортсмени, економісти та різного роду експерти виходять нині в ефіри, не виходячи з дому. А інколи й не встаючи з дивану.

Ноу-хау останніх днів — записати свій коментар на відеокамеру телефону та надіслати в редакцію. Епідеміологічна безпека, економія часу та ресурсу від такого телевиробництва очевидні. А от якість картинки часто не дотягує до мінімальних стандартів.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Саме тому ми розробили невеличку пам’ятку для всіх, хто до кінця карантину буде виходити в ефір на телебаченні з власної оселі:

  1. Світло. Подбайте, аби вас було добре видно, станьте обличчям до вікна, так ваше обличчя буде освітлене рівномірно. Ввечері ставайте навпроти лампи.
  2. Тримайте камеру на рівні очей.  Хочете подвійне підборіддя — поставе камеру нижче вашого обличчя.
  3. Зафіксуйте камеру. Краще, якщо у вас є підставка або будь-яка можливість зафіксувати камеру. Тоді тремтіння картинки можна буде уникнути. Оптимальна відстань від камери до вашого обличчя — ваша простягнута рука.
  4. Створіть тишу. Закрийте вікно та вимкніть телевізор, попросіть дітей не галасувати.
  5. Аби вас було добре чути, використайте гарнітуру з мікрофоном. Якість звуку значно покращиться.
  6. Подбайте про свій «задник». Не сідайте впритул до стіни, а краще дайте трохи простору позаду вас, хай це буде ваша кімната або робочій кабінет.
  7. Ну і останнє, вдягніться згідно свого комунікаційного образу. Якщо ви юрист — доречно змінити домашній спортивний на діловий костюм.

Ще один маленький лайфак — не забутьте відсунути курсор миші в кут екрану, інакше стрілочка буде у вас на лобі, щоці чи в оці.

І головне пам’ятайте що красива картинка — лише частина справи. Продумайте ваш спіч заздалегідь. Максимально розпитайте журналіста чи редактора перед включенням про те, в яку програму ви будете включатись, скільки у вас часу на таке включення і що від вас очікують журналісти. Це дозволить вам продумати ваші меседжі, перевірити факти і почати з головного.

Расскажите друзьям про новость