Yoplait
Щоб залучити нову або забуту аудиторію, бренд йогуртів Yoplait вирішив підключитись до публічних дебатів mum-shaming. Вони провели кампанію «Mam on». Вона зображує матерів, які стикаються з критикою про грудне вигодовування, повернення на роботу і навіть вживання алкоголю. Вони показали матерів, які не погоджуються із постійною критикою.
Для Yoplait рішення взяти участь у дебатах про батьківські права виявилося корисним. Відповідно до їх аналізу, ця соціальна реклама призвела до збільшення інтересу до бренду на 1461%.
P&G
Проблеми, пов’язані з гендерною приналежністю і сексуальністю, останнім часом все частіше висвітлюються, і ряд брендів використовують це, щоб показати себе більш прогресивними.
P&G провела кампанію «We See Equal», спрямовану на боротьбу з гендерними упередженнями. Вона зображує хлопчиків і дівчаток, що кидають виклик гендерним стереотипам.
«#WeSeeEqual – це наш спосіб поділитись своїм баченням і спонукати оточуючих розглянути їх власні гендерні упередження – свідомі або несвідомі – і зробити кроки для виправлення негативних або застарілих стереотипів. Тільки будучи активними учасниками, ми можемо вийти за межі наших власних стін і спонукати суспільство бачити світ по-іншому», – розповідають у компанії.
Ця кампанія стала частиною проекту, в рамках якого P&G допомогла з освітою для більше ніж 3500 дівчат із малозабезпечених сімей в Пакистані.
Кампанію #LikeAGirl розробив бренд гігієнічних засобів Always. Проект отримав багато нагород на різноманітних конкурсах.
Ідея була ось у чому: гендерні стереотипи настільки вкоренились у нашій культурі, що вони навіть є частиною мови. Вираз «як дівчина», по суті, часто використовується як образа. В рамках кампанії провели соціальний експеримент, зробивши псевдокастинг з молодими жінками і чоловіками, хлопчиками і дівчатками. Попросили їх зробити щось «як дівчина», наприклад, бігти чи битися. Жінки, хлопчики і чоловіки діяли стереотипно. Але маленькі дівчата відреагували абсолютно по-іншому. Вони бігли і билися з усіх сил, з гордістю і неймовірною впевненістю в собі.
В результаті цього проекту, відповідно до даних кампанії, 76% опитуваних тепер сприймають поняття «як дівчина» позитивно, в той час як до кампанії так вважали лише 19%.
Додаток Red Light
У Туреччині дуже гостро стоїть проблема домашнього насильства, тому оператор мобільного зв’язку Vodafone запустив соціальну кампанію, спрямовану на захист жінок. Компанія розробила додаток Red Light, який у разі небезпеки розсилав повідомлення про небезпечну ситуацію трьом близьким людям жінки, яка піддається насильству.
Розсилка запускалася особливим чином – потрібно було тричі струсити мобільний телефон. Чоловіки про цей додаток не знали: інформацію про нього можна було дізнатися лише при перегляді б’юті-блогів або купівлі жіночих аксесуарів.
За даними компанії, додаток завантажили 6991 і активували 3591 раз.
Лисі Мультики
Про важливість і необхідність позитивного настрою пацієнта для перемоги над онкологічним захворюванням говорять часто і багато. Але випадків, коли діяльність з підтримки пацієнтів виходить за межі рівня однієї групи пацієнтів або окремого онкоцентру, зустрічаються вкрай рідко.
Хоча, як показує досвід Бразилії, нічого складного в цьму немає.
Персонажі відомих мультфільмів (РІО, кіт Гарфілд, Hello Kitty та інші) поголили голови, щоб показати дітям, які полисіли через хіміотерапію, що вони не самотні.
Спочатку з голеними головами з’явилося всього кілька персонажів, але завдяки участі рекламного агентства Ogilvy Brasil список розширився до сорока персонажів найбільш популярних в країні мультфільмів.
«Ми хочемо побороти всі забобони навколо цієї хвороби», – так коментує ініціативу представник агентства Роберто Фернандес.
Поведінкові зміни, ключові 5% і насильство: з чим працюють комунікаційники в UNFPA Ukraine.
Кампанія «Balance the Equation»
Ще в лютому цього року General Electric оголосила, що буде працювати, щоб працевлаштувати 20 000 жінок у сфері STEM до 2020 року. У разі успіху GE буде найбільшою компанією в Америці, яка дотримується гендерного балансу на посадах технічного рівня.
Це смілива, амбіційна мета. Але це буде нелегко. Відповідно до дослідження Women in Tech, жінки займають не більше 25% усіх робочих місць у цій сфері. Щоб забезпечити досягнення своєї мети, GE застосовує різні інструменти. І однією з їх найбільш творчих кампаній на сьогоднішній день є кампанія «Balance the Equation».
Хоча поки немає даних про те, скільки жінок GE найняла, кампанію слід вважати успішною. Компанія домоглася тисячі ретвітів і коментарів, що дозволяє жінкам побачити можливість.
Кампанія Colgate щодо економного використання води
Colgate запустила кампанію про економію води в 2016 році. Сьогодні майже три з чотирьох (70%) американців, які знали про кампанію, сказали, що це вплинуло на їх особисті дії щодо економії води, згідно з опитуванням YouGov1, зробленому для Colgate. 58% з тих, на кого вплинув проект, розповідали, що почали частіше вимикати кран, коли чистили зуби.
Глобально кампанія може привести до потенційного збереження 50 млрд галонів води на рік. Colgate також домоглася значних успіхів, зменшивши кількість води і енергії, які вона використовує для виробництва і розповсюдження продуктів. Проте, 90% води Colgate втрачається від споживчого використання їх продуктів. Це спонукало бренд підвищити обізнаність громадськості про щоденні відходи і залучити людей у всьому світі простими способами, щоб допомогти зберегти життєво важливий ресурс.