30 Окт 2020, 15:22

The New York Times визнав фільм українського продакшну одним із найстрашніших

Напередодні Геловіну The New York Times включив стрічку «Голем» української компанії SE film production до своєї добірки 13 найстрашніших фільмів, описавши картину як «незвичайний надприродний трилер, що нагадує «Франкенштайна» та «Відьму» Роберта Еґґерса.

Фільм «Голем» української компанії SE film production та ізраїльських режисерів Йоав та Дорон Пас знімали у 2017 році в Києві та у 2018 – в Одесі. Головну роль виконав 15-річний український актор Кирило Черняков.

Дія фільму відбувається в розпал епідемії чуми в Литві в 1673 році. Невелике єврейське селище живе відособленим життям, однак російські християни по сусідству звинувачують їх у поширенні хвороби. Головна героїня Ханна (ізраїльська акторка Хані Фюрстенберг) за допомогою стародавніх заклинань створює Голема – істоту-захисника, що дуже схожий на її власного загиблого сина. Один за одним йдуть із життя вороги Ханни і всі, хто бажав їй та її селищу зла. Але жінка не знала, що Големом керує набагато страшніша сила ніж та, яка загрожувала до його появи.

«Узимку 2017 року я побачив кіностудію у селі Ніжиловичі під Києвом і зрозумів, що це ідеальна локація для історичного фільму жахів. Я був у захваті від ідеї зняти там горор і запропонував своєму другові та драматургу Аріелю Коену написати сценарій. Влітку того ж року ми почали зйомки», – продюсер стрічки та співзасновник SE film production Шалом Айзенбах.

Акторський склад був наполовину ізраїльським і наполовину українським. Серед виконавців головних ролей – актори Олексій Тритенко та Марія Хомутова. За грим відповідала художниця Олена Андреєва, а перетворити лише за один місяць покинуту студію Ніжиловичів на справжнє литовське село початку XVII століття вдалося художниці-постановниці Олександрі Дробот.

Прем’єра «Голему» відбулася на найбільшому горор фестивалі у світі – Frightfest у Лондоні. Права на трансляцію фільму придбали Netflix, Amazon та ITunes. Стрічка також була визнана одним із найкращих фільмів жахів виданням Rotten Tomatoes та стрімінговою платформою Netflix.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео