Нацрада запроваджує «цифру» без державного фінансування
18 Апр 2008, 07:57

Нацрада запроваджує «цифру» без державного фінансування

Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко розповів про досягнення очолюваного ним органу.

Нацрада запроваджує «цифру» без державного фінансування

Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко розповів про досягнення очолюваного ним органу.

 

На брифінгу 16 квітня ц. р. голова Національної ради Віталій Шевченко, відповідаючи на запитання журналістів, сказав, що Україна, впроваджуючи цифрові технології передачі сигналу, повинна зважити на досвід попередніх років, коли частотний ресурс не був зарезервований для потреб цифрового телебачення. Сьогодні з'явилася можливість повернути втрачені частоти. Однак, цьому можуть завадити неузгоджені дії органів центральної влади щодо впровадження цифрового мовлення.

 

У засобах масової інформації приділяється багато уваги конкурсам на цифрове мовлення, називаються телекомпанії, які отримали ліцензії, проте, як зауважив Віталій Шевченко, „ніхто не пише, що Національна рада за відсутності державної програми вже кілька місяців активно впроваджує в Україні цифрове мовлення”. Зокрема, в зонах першочергового впровадження відбулися наради на районному рівні за участі керівників держадміністрацій, депутатів місцевих рад. Національна рада зібрала дані про кількість домогосподарств, що отримують аналоговий або неефірний сигнал, щоб оцінити, скільки українських громадян мають бути забезпечені цифровими перетворювачами.

 

Голова Національної ради наголосив, що ця робота проведена за відсутності бюджетного фінансування. По-суті, важко навести приклади, коли орган центральної влади починає впровадження такої програми без фінансової підтримки.

 

Заступник голови Національної ради Юрій Плаксюк додав, що телерадіоорганізації, які отримали ліцензії на цифрове мовлення, уже зараз можуть купувати цифрові передавальні пристрої і встановлювати їх. Попри різні підходи до визначення переможців конкурсу на цифрове мовлення для Національної ради визначальним є творчий потенціал телекомпаній.

 

Вона прагне, як висловився Віталій Шевченко, „збагатити палітру завтрашнього українського мовника” й надалі сприятиме появі „нових свіжих сил”. Таким чином, на рівні з апробованими загальнонаціональними каналами, яких першочергово включили в мережу, з'являться й нові мовники, яким доведеться працювати в умовах жорсткої конкуренції, вкладаючи величезні гроші в галузь.

Расскажите друзьям про новость