Makeup та Олександр Преподобний: чому реклама обурила аудиторію
2025 рік, особливо його друга половина, запам’яталася редакції MMR хвилею гучних скандалів за участі брендів та блогерів. Колаборації Bazhane з Євою Коршик, Rozetka з Ангеліною Пичик уже стали показовими кейсами для ринку, а тепер до цього переліку резонансних партнерств долучився й Makeup.
Днями інтернет-магазин косметики випустив рекламну інтеграцію з блогером і журналістом Олександром Преподобним. У ролику чоловік приводить додому жінку, що є його коханкою. Вона дарує новорічні подарунки йому та його дружині, яка після цього не звертає уваги на зради свого чоловіка, оскільки отримала презент мрії.
Відео викликало обурення та критику з боку користувачів. Його назвали «позориськом» та «лютим кринжем».
Однак деякі користувачі зауважували, що тут питання більше до подачі блогера, ніж до бренду, а також зазначили, що «не варто сприймати цей ролик занадто серйозно, бо це явно був специфічний гумор».
Makeup прокоментував цю інтеграцію, зазначивши, що «відео не є рекламним, а його ідея полягає у турботі про себе та внутрішню опору, подану у гіперболізованій формі».

Також бренд оприлюднив офіційні вибачення у сториз.
Наразі відео видалене, однак його можна знайти на просторах Threads.
Що можна взяти з цього кейсу маркетологам
- Навіть якщо бренд не є прямим ініціатором ідеї, аудиторія все одно зчитує це як позицію компанії. Передача контролю блогеру над створенням креативної ідеї ролика не знімає відповідальності.
- Тестуйте креативи, а у разі співпраці із блогером — попередньо затверджуйте їхні креативи. Це дозволить вам мінімізувати або взагалі уникнути репутаційної кризи та критики аудиторії.
- Не видаляйте ролик без пояснень. Краще коротко прокоментувати ситуацію та пояснити, чому ви це зробили. Це дає аудиторії відчуття, що бренд її почув, а отже — допомагає суттєво знизити градус напруги.
Цей кейс, як і попередні скандальні колаборації 2025 року, вкотре показує: у партнерствах з інфлюенсерами креативна сміливість має йти поруч із відповідальністю. До речі, це не вперше, коли бренд критикують за його ролики. Минулого року Makeup звинуватили у сексизмі через відео, де жінка відрізає шматок чеку, а потім фарбує губи.