20 Січ 2023, 14:42

Telegram-лікар у бомбосховищі, пологи по телефону, лікування чотирилапих з передової — як під час війни працює український сервіс ветеринарної турботи

Світ вразило, як українці рятують своїх і чужих тварин під час війни. Культура поводження з чотирилапими відображає рівень розвитку суспільства. У цивілізованому світі людей, які мають домашніх улюбленців, все частіше називають їхніми батьками, а не власниками. Аналогія з дітьми не випадкова, бо це про відповідальність. Піклуватися про себе і близьких — не примха, а життєва потреба. У час, коли собаки й коти теж стали заручниками російської агресії, на допомогу їхнім петперентам приходить перший у Європі сервіс веттурботи Optimeal Expert.

Безкоштовна служба допомоги людям із домашніми тваринами працює цілодобово за телефоном 9100, а також онлайн у Viber і Telegram. Тут можна отримати фахову допомогу від ветеринарних лікарів щодо стану здоров’я тварини, а також догляду і харчування. Це допомагає оперативно вирішити проблему, попередити ускладнення, а також полегшити догляд тим, хто має домашнього улюбленця віднедавна і стикається з труднощами. Optimeal Expert працює по всій країні. Послуга орієнтована на відповідальних власників домашніх тварин і тих, хто хоче таким стати для свого улюбленця.

Сервіс має три канали комунікації з клієнтами: безкоштовна цілодобова телефонна лінія, контактний номер у Viber, чат у Telegram.

Це може бути аудіо- чи відеодзвінок або чат з лікарем. Насамперед власника тварини просять описати, що сталося. Лікарі сервісу оперативно оцінюють ситуацію, пояснюють, чи можна якось зарадити ще до візиту до лікаря, радять спеціаліста, до якого можна звернутися, підказують, які ветеринарні клініки є поблизу, і допомагають записатися на прийом. Консультанти сервісу не призначають лікування і не встановлюють діагнозів самостійно.

Проєкт започаткувала команда українського бренду Optimeal від сімейної компанії Kormotech. Це суперпреміальне харчування для собак і котів, створене за технологією Swiss Pet Nutrition Group GmbH під контролем ветеринарів для зміцнення імунітету улюбленця. Бренд багато років розвиває культуру відповідального догляду за здоров’ям котів і собак, аби тривалість і якість їхнього життя зростали. Вже п’ять років працює однойменна школа ветеринарної медицини Optimeal Expert, що навчає експертів галузі: ветеринарів, заводчиків, продавців у зоомагазинах. Викладають провідні практики галузі. Після проходження курсу студент отримує сертифікат державного зразка.

Сервіс покликаний допомогти із пошуком найкращих ветеринарних спеціалістів максимальній кількості власників котів та собак. Клієнт отримує первинну професійну консультацію, а бренду це дозволяє налагодити прямий контакт зі споживачами.

Зараз в середньому впродовж місяця обробляють 10 тис. дзвінків та 11 тис. звернень у месенджерах.

Сервіс веттурботи запрацював у серпні 2021 року. За перший місяць роботи отримали 245 дзвінків і 115 звернень у месенджерах. Це перший і єдиний такий сервіс в Україні, що не має аналогів у Європі.  Із початком повномасштабного вторгнення росіян в Україну кількість звернень значно зросла. Зараз в середньому впродовж місяця обробляють 10 тис. дзвінків та 11 тис. звернень у месенджерах. Лікарі проєкту консультували, ховаючись від ракет у сховищах, приймали пологи онлайн, а ще лікували тварин, знайдених військовими на лінії фронту. Власники часто зверталися щодо стресу у тварин внаслідок звуків вибухів і сирен повітряної тривоги.

У 2022 році Optimeal Expert допоміг понад 150 тис. власникам домашніх улюбленців. Окрім фахової допомоги, результатом роботи проєкту стають численні свідчення відданості українців своїм улюбленцям і відповідальності. Сервіс допомагав рятувати собак і котів з-під куль, терміново евакуювати і правильно транспортувати, знаходити посеред ночі під час повітряної тривоги клініку, аби невідкладно прооперувати тварину. 

Комунікаційна підтримка проєкту реалізується онлайн та офлайн. У діджиталі майданчиками для просування є офіційний сайт Optimeal, сторінки бренду у соцмережах, канал Optimeal у TikTok із численними відео.  Optimeal Expert також співпрацює з інтернет-магазинами, аби працівники рекомендували сервіс покупцям. Також розміщують банерну рекламу і повідомлення в мейл-розсилках. Окремими інструментами промоції сервісу стала кампанія з українськими блогерами і колаборація із Animal-ID.  

В офлайні ключову роль відіграють галузеві події — виставки і ветеринарні конгреси — а також клініки і зоороздріб. Партнери розміщують наліпки з інформацією про Optimeal Expert на дверях, рецепціях і у прикасовій зоні. Інтернет-магазини додають до посилок із замовленнями інформацію про сервіс на флаєрах і стікерпаках. Надалі команда планує розширити базу партнерських клінік сервісу, щоб покривати навіть невеликі населені пункти. Наступним кроком має стати масштабування Optimeal Expert на інші країни — бренд уже має базу партнерських ветклінік у багатьох європейських містах. Проєкт також хочуть розвинути до формату телемедицини і залучати до сервісу спеціалістів вузького профілю.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео