16 Лис 2022, 14:43

Wiki Truth: ініціатива по редакції сторінок російськомовної Вікіпедії

Соціальні мережі в росії або заблоковані, або цензуровані. Але для них досі відкрита російськомовна Вікіпедія — і цим можна скористатись, аби донести до росіян правду про війну в Україні.

Проєкт «Український Свідок» запустив ініціативу, метою якої є донесення правди про війну в Україні до росіян. Адже пересічний громадянин рф живе в інформаційному вакуумі: Фейсбук — заблоковано, Інстаграм — заблоковано, а Твіттер під жорсткою цензурою. Про російські ЗМІ годі й казати. Але шпарина все ж так є: це російськомовна Вікіпедія.

Українські міста на сторінках російськомовної Вікіпедії здебільшого виглядають світлими та мирними. У цьому може пересвідчитись кожен, хто введе в гугл-пошук запити на кшталт «Харьков Википедия», «Северодонецк Википедия» тощо.

Насправді зараз численні українські міста мають інакший вигляд: вони спустошені та зруйновані війною. Мета ініціативи «Українського Свідка» — відредагувати сторінки російськомовної Вікі так, аби відвідувачі бачили, як виглядає Україна після повномасштабного російського вторгнення.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео