14 Сер 2023, 11:35

UNITED24, «Повернись живим» та monobank запустили збір на 10 000 дронів-камікадзе для Сил оборони України

Фонд «Повернись живим», фандрейзингова платформа UNITED24 і monobank започаткували проєкт «Операція «Єдність». Його мета — забезпечити українське військо 10 000 FPV-дронів з боєкомплектом на суму 235 мільйонів гривень.

«Ця війна — боротьба технологій. Старлінки, морські дрони, системи ситуаційної обізнаності, БпЛА — все це змінює ситуацію на полі бою. Значення простих у використанні та недорогих дронів-камікадзе важко переоцінити. Тож ми раді оголосити збір, який підкреслює важливість об’єднання. Операція «Єдність» — хороший приклад спільної ініціативи великих гравців фандрейзингу заради спільної мети. Ми впевнені, що до нас долучаться десятки українських компаній та сотні тисяч донорів з усього світу», — говорить Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України, міністр цифрової трансформації України

Десять тисяч FPV-дронів вартістю 178 мільйонів гривень придбають за кордоном, а в Україні їх дообладнають бойовими частинами загальною вартістю 57 мільйонів гривень. Закупівлю дронів-камікадзе, а також їхню передачу військам здійснюватиме фонд «Повернись живим».    

«Операція «Єдність» — це наша відповідь на один із найчастіших сьогодні запитів від війська — ударні дрони. Спільно з фандрейзинговою платформою UNITED24 і monobank ми не просто придбаємо 10 000 FPV-дронів, всі вони матимуть бойову частину — термобаричні та кумулятивно-осколкові боєприпаси. Такі дрони-камікадзе показали себе ефективними на полі бою, знищуючи десятки одиниць ворожої бронетехніки та випалюючи сотні окупантів із їхніх укріплень», — коментує Тарас Чмут, директор Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим»  

Серед усіх, хто зробить внесок на дрони-камікадзе, організатори проєкту розіграють спеціальні призи. Виграти можна, до прикладу, бойовий прапор, піднятий у нещодавно звільненому селі П’ятихатки на Запоріжжі, зустріч з амбасадорами UNITED24, 100 платинових карток mono, на п’яти з яких лежать 100 000 гривень, тощо. 

«Від початку повномасштабної війни через «банки» mono на благодійність було зібрано понад 25 мільярдів гривень. Водночас ми бачимо, наскільки важче стало і благодійникам, і фондам, які допомагають Україні під час великої війни. Тож ми не тільки об’єднуємо зусилля, але й додаємо до збору лоти, які мають його підсилити й стати нашим способом сказати дякуємо всім тим, хто продовжує підтримувати українську армію», — говорить Олег Гороховський, співзасновник monobank

Зробити донат можна на сайті «Повернись живим» або за допомогою банки monobank.

Також Гороховський подякував компаніям, які вже зробили внески:

  • 1 млн грн від Comfy;
  • 1 млн грн від Intertop;
  • 500 тис. грн від ІнтерХім;
  • 500 тис. від StudyUA;
  • 1 млн грн від ROZETKA;
  • 5 млн грн «Autostrada»;
  • 5 млн грн від Максима Шкіля;
  • 1 млн грн від «Пузата Хата»;
  • 3 млн грн від «Сільпо».
  • 1,5 млн грн від Roosh Tech.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео