08 Січ 2024, 12:01

Словник «Мислово» назвав «мобілізацію» словом року

Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав слово «мобілізація» словом 2023 року. Термін знаходився в центрі суспільної дискусії протягом усього року з піковим інтересом у грудні, коли уряд вніс до парламенту контраверсійний законопроект про мобілізацію.

Мобілізація потіснила іншого кандидата, контрнаступ, який, «на жаль, отримав значно більше медійної підтримки, аніж матеріально-технічного забезпечення, і, як наслідок, приніс більше фрустрації, аніж видимих результатів», як прокоментували укладачі словника.

Серед інших претендентів на звання слова року виділили такі слова:

  • ухилянт — чоловік, який ухиляється від мобілізації. Ухилянтами також називають політичне керівництво країни, яке відмовляється брати на себе відповідальність за складні рішення та переводить стрілки на військових.
  • яйця по 17 гривень — як символ корупції у Міністерстві оборони України.
  • блокада/деблокада — у зв’язку з блокадою Росією українських морських портів та їх частковою деблокадою методом винищення Чорноморського флоту РФ; а також недружніми діями польських перевізників та фермерів, які також блокують кордон, завдаючи шкоди українській економіці.
  • літо в Криму — теза начальника Головного управляння розвідки Кирила Буданова як символ завищених очікувань українського суспільства від контрнаступу.
  • позиційна війна — термін набув популярності після публікації статті головнокомандувача Залужного про перехід війни на новий етап.
  • конфлікт — несправджені очікування від контрнаступу призвели до значної турбулентності в українському суспільстві та серії конфліктів, найвидимішим з яких став конфлікт президента Зеленського та головнокомандувача Залужного.
  • дрон — різке збільшення використання дронів, зокрема FPV та морських дронів мало суттєвий вплив на перебіг бойових дій в цьому році.

Єдиним словом з загальносвітового контексту у цьому списку стало ШІ (штучний інтелект). Хоча, зазначили укладачі, і його присутність пов’язана з інтеграцією ШІ у військові системи.

«Мислово» обирає слово року водинадцяте. Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та соціальна значущість. Словом попереднього, 2022 року, стала фраза «русский военный корабль, иди на х*й».

Розкажіть друзям про новину

Нове відео