13 Чер 2023, 09:33

Скандинавські компанії почали бойкотувати виробника Oreo, Milka та Jacobs

Компанія Mondelez International зіткнулася з корпоративним бойкотом у скандинавському регіоні через свою присутність на російському ринку.

Авіакомпанії SAS і Norwegian Air, залізнична група SJ, мережа готелів Strawberry, рітейлер Elkjop, судноплавна група Fjord Line і Норвезька футбольна асоціація були серед тих, хто оголосив за останні дні про припинення продажу продукції Mondelez.

Світовий виробник снеків, виробник Oreo, Toblerone та десятків інших брендів, має сильну присутність у Норвегії та Швеції через своїх місцевих виробників шоколаду Freia та Marabou.

Міністерство закордонних справ Норвегії заявило, що планує зустрітися з компаніями по обидва боки бойкоту, але не дало жодних рекомендацій щодо рішення.

«Компанії та приватні особи мають самостійно приймати рішення щодо того, що купувати і з ким торгувати, – заявив державний секретар Ерлінг Ріместад. – Хоча деякі західні компанії продали свої російські активи після вторгнення москви в Україну минулого року, інші, такі як Mondelez, залишилися, незважаючи на тиск з боку співробітників в інших країнах».

Скандинавські компанії заявили, що їхнє рішення припинити продаж продукції Mondelez ґрунтується на оголошенні цього року Національного агентства з питань запобігання корупції України про внесення виробника снеків та інших груп до переліку міжнародних спонсорів війни.

Coop Norge, другий за величиною рітейлер продуктів харчування в Норвегії, заявив, що звернеться за порадою до норвезького уряду, перш ніж приймати будь-які рішення.

Чиказька компанія Mondelez повідомила, що не продає в Норвегії продукцію російського виробництва і що офіційні рекомендації повинні ґрунтуватися на об’єктивних критеріях, які однаково ставляться до всіх компаній.

Mondelez заявила, що підтримує «обмежену» діяльність в росії, припинивши інвестиції та рекламу, і засудила війну.

«Mondelez International дотримується всіх політичних рішень і санкцій і буде продовжувати розглядати необхідні корективи в роботі для забезпечення повної відповідності», – додали в компанії.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео