Скандинавські компанії почали бойкотувати виробника Oreo, Milka та Jacobs
13 Чер 2023, 09:33

Скандинавські компанії почали бойкотувати виробника Oreo, Milka та Jacobs

Компанія Mondelez International зіткнулася з корпоративним бойкотом у скандинавському регіоні через свою присутність на російському ринку.

Авіакомпанії SAS і Norwegian Air, залізнична група SJ, мережа готелів Strawberry, рітейлер Elkjop, судноплавна група Fjord Line і Норвезька футбольна асоціація були серед тих, хто оголосив за останні дні про припинення продажу продукції Mondelez.

Світовий виробник снеків, виробник Oreo, Toblerone та десятків інших брендів, має сильну присутність у Норвегії та Швеції через своїх місцевих виробників шоколаду Freia та Marabou.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Міністерство закордонних справ Норвегії заявило, що планує зустрітися з компаніями по обидва боки бойкоту, але не дало жодних рекомендацій щодо рішення.

«Компанії та приватні особи мають самостійно приймати рішення щодо того, що купувати і з ким торгувати, – заявив державний секретар Ерлінг Ріместад. – Хоча деякі західні компанії продали свої російські активи після вторгнення москви в Україну минулого року, інші, такі як Mondelez, залишилися, незважаючи на тиск з боку співробітників в інших країнах».

Скандинавські компанії заявили, що їхнє рішення припинити продаж продукції Mondelez ґрунтується на оголошенні цього року Національного агентства з питань запобігання корупції України про внесення виробника снеків та інших груп до переліку міжнародних спонсорів війни.

Coop Norge, другий за величиною рітейлер продуктів харчування в Норвегії, заявив, що звернеться за порадою до норвезького уряду, перш ніж приймати будь-які рішення.

Чиказька компанія Mondelez повідомила, що не продає в Норвегії продукцію російського виробництва і що офіційні рекомендації повинні ґрунтуватися на об’єктивних критеріях, які однаково ставляться до всіх компаній.

Mondelez заявила, що підтримує «обмежену» діяльність в росії, припинивши інвестиції та рекламу, і засудила війну.

«Mondelez International дотримується всіх політичних рішень і санкцій і буде продовжувати розглядати необхідні корективи в роботі для забезпечення повної відповідності», – додали в компанії.

Розкажіть друзям про новину