25 Бер 2024, 17:49

Райффайзен Банк: найбільший донор гуманітарної допомоги українцям серед українських банків

«Підтримка населення — обов’язок свідомого бізнесу», — впевнено заявляють у Райффайзен Банку, додаючи, що Райф — банк з душею благодійного фонду.

Повномасштабна війна триває вже понад 2 роки та спричинила незліченну кількість втрат і руйнувань. Попри підтримку міжнародних партнерів та донати від українців, і досі залишається багато напрямів, що потребують допомоги.

Райф зробив гуманітарну та благодійну підтримку населення пріоритетною частиною власної стратегії розвитку. 1,3 млрд грн склала гуманітарна допомога населенню від банку протягом двох років повномасштабної війни.

Зміцніть бренд роботодавця, використавши ефективні стратегії управління талантами понад 30 HR-лідерів на HR Wisdom Summit.

17 липня понад 30 спікерів з Райффайзен Банку, DTEK, ArcelorMittal та інших великих компаній поділяться дієвими практиками розвитку команди, адаптації ветеранів у робоче середовище та використання інновацій.

Забронювати участь

Серед ключових напрямів підтримки, що здійснює банк разом з партнерами:

  • гуманітарна допомога населенню;
  • евакуація населення з прифронтових зон та сприяння рятувальним місіям;
  • лікування та протезування постраждалих від війни та закупівля медичного обладнання;
  • забезпечення якісної та безпечної освіти;
  • підтримка малого бізнесу.

Рятувальна місія на Херсонщині

У ніч на 6 червня 2023 року російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС, що спричинило найбільший за десятки років екоцид в Європі. Аби ефективно евакуйовувати населення Херсонщини, Райф перерахував 5 000 000 грн UNITED24 на терміновий збір «Допоможемо рятувальникам». 

На зібрані кошти змогли придбати критично важливе спорядження для рятувальників: бульдозери, автокран, екскаватор, мотопомпи, човни для водолазів та розвідки, металошукачі, — усе це було передано на Херсонщину в перший тиждень після російського теракту на Каховській ГЕС.

Облаштування укриттів для навчальних закладів

Попри усі жахіття війни, діти мають навчатися, адже освіта — це інвестиція в майбутнє України. За сумною статистикою 28% шкіл та 33% дитячих садків не мають необхідних укриттів. 

Покликана вирішити цю проблему, благодійна ініціатива KSE Foundation із облаштування шкіл України надійними укриттями для дітей «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта». У планах забезпечити 300 шкіл сховищами. Райф став одним з перших благодійників проєкту, виділивши 40 000 000 грн, адже забезпечення шкіл укриттями — питання «номер один» для освітнього процесу зараз. 

Станом на березень 2024 року в рамках проєкту вже облаштовано понад 70 укриттів у прифронтових областях України та понад 25 000 дітей повернулися до очного навчання. Аби якнайшвидше повернути школярів на уроки, ми об’єднали зусилля з ONUKA, яка стала амбасадоркою проєкту восени 2023 року.

Укриття до та після облаштування за проєктом «ЗАХИСТОК: Безпечна освіта»

Лікування та протезування постраждалих від війни. Закупівля медичного обладнання

Від початку війни Райффайзен Банк активно допомагає українцям, що постраждали внаслідок бойових дій. Понад 16 000 000 грн було виділено від банку на лікування постраждалих від війни та медичне обладнання у 2023 році.

Разом з найбільш прогресивними клініками України — Оберіг та Добробут — Райф лікує та реабілітує постраждалих від війни українців. Клініки з 2022 року за власний кошт почали лікування та потребують додаткового фінансування, аби якомога більше та якісніше надавати допомогу. Також Райффайзен Банк долучився до фінансування клініки з протезування Superhumans, де станом на січень 2024 року вже 290 пацієнтів отримали протези та проходять різні етапи реабілітації.

Закупівля необхідного медичного обладнання — ще один важливий напрямок благодійності в Райфі. У минулому році банк закупив для Львівської обласної дитячої лікарні «Охматдит», пологового будинку №4 Запорізької області, Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова найсучасніше обладнання, яке гарно зарекомендувало себе у всьому світі.

Підтримка аграріїв та забезпечення врожайної посівної

Як лідер з підтримки українських аграріїв Райффайзен Банк вже другий рік підтримує BORSCH, благодійну ініціативу з підтримки аграріїв з прикордонних і деокупованих територій. Проєкт покликаний допомогти українцям засіяти городи, забезпечити урожайну посівну та тисячі родин овочами. За два роки війни понад 252 тисячі українських родин з 80 громад у 8 областях України отримали насіннєві набори, а також добрива та засоби захисту для рослин.  

Видача насіннєвих наборів українським родинам у рамках проєкту «BORSCH»

Підтримка малого бізнесу та залучення до підприємництва ветеранів

Малий і середній український бізнеси стануть основою післявоєнної відбудови країни. Саме тому у 2022 році Райффайзен Банк та «Астарта‐Київ» запустили спільну програму «Сміливі». Всього виділено 15 000 000 грн на підтримку бізнесів.

«Сміливі» — це грантова благодійна програма, що створена задля сприяння розвитку малого бізнесу в Україні, а також залучення до підприємництва ВПО, ветеранів, членів сімей військовослужбовців і представників соціально незахищених верств населення. Учасники проходять 6-місячний курс лекцій з підприємництва, а автори найкращих бізнес-ідей отримують гранти до 80 000 грн на розвиток свого бізнесу.


Результати за попередні дві хвилі вражаючі: разом нам вдалося створити понад 800 робочих місць, провести 12 місяців навчання для підприємців та підтримати 70 бізнесів грантами. У березні 2024 року вже стартувала третя хвиля.

Евакуація населення, прихистки для ВПО, видача продуктових та гігієнічних наборів

З перших днів війни Райффайзен Банк активно донатить на гуманітарну допомогу населенню. У березні 2022 року Райф перерахував українському Червоному Хресту України 168 000 000 грн. Згідно інформації українського Червоного Хреста, Райффайзен Банк України є найбільшим корпоративним благодійником. 

Від 24 лютого 2022 року УЧХ допоміг вже понад 12 млн українців, що постраждали від війни. За цей час було роздано понад 10,4 млн продуктових та гігієнічних наборів по всій країні
та понад 310 тис. людей було евакуйовано в безпечні місця. Команда УЧХ займається також відновленням інфраструктури, будує прихистки для ВПО, розвиває напрям фізичної та ментальної реабілітації українців.

Рятувальна місія Товариства Червоного Хреста України

Допомогаємо дітям із основними потребами безпеки, освіти та здоров’я

У 2023 році Райффайзен Банк запустив власну благодійну програму «Дитячий прихисток» для дітей України за підтримки благодійників. Одним із перших Благодійників програми виступає БФ Stepic CEE Charity.

У рамках програми Райф видає благодійні гранти розміром 200 тис. грн на нагальні потреби дітей, такі як: освіта та навчання, оздоровлення та реабілітація, ремонт пошкоджених будівель, де перебувають діти.

Подати заявку на отримання гранту можна на сайті за посиланням.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео