04 Жов 2022, 23:35

Не те місце, не той час: що не так із CEO Twitter

Клер Даффі, автор розділу CNN Business, розбирається, чому CEO Twitter Параг Агравал має всі шанси невдовзі залишити свою посаду.

Коли Параг Агравал став генеральним директором Twitter у листопаді минулого року після несподіваної відставки співзасновника Джека Дорсі, він був маловідомий за межами компанії.

Десять місяців потому Агравал посів важливу роль у викритті інформаторів, йому докоряли у Конгресі та його критикувала найбагатша людина світу (і його можливий майбутній бос) як публічно, так і віч-на-віч.

Напруга для нього не спала. Агравал мав бути звільнений у понеділок вранці в Сан-Франциско в рамках триваючої судової тяганини між Twitter та Ілоном Маском щодо їхньої угоди про придбання соцмережі за 44 млрд доларів. Він також зіткнувся з тиском, щоб відповісти на запитання Конгресу про викриття інформаторів.

Навіть для компанії, яка звикла до періодів потрясінь, перебування Агравала на посаді керівника Twitter було відзначене небувалим ступенем хаосу: кошмарна битва з Маском за придбання, колишній керівник, який стверджує про серйозні вразливості безпеки та економічний спад, що вдарив по його основному рекламному бізнесу.

Агравал… ніколи раніше не керував компанією — не кажучи вже про одну з найважливіших у світі платформ соціальних мереж.

Навіть найдосвідченішому виконавчому директору було б дуже важко орієнтуватися в усьому цьому. Але Агравал, десятирічний ветеран Twitter, який раніше обіймав посаду його технічного директора, ніколи раніше не керував компанією — не кажучи вже про одну з найважливіших у світі платформ соціальних мереж.

«Я думаю, що Парага підвищили, тому що вони думали, що все буде статус-кво», — сказав Білл Клеппер, професор менеджменту в Колумбійській школі бізнесу. Минулий рік був чим завгодно, але не цим.

Незважаючи на труднощі, Агравал зумів продовжити розширювати базу користувачів платформи та запустив різні нові функції, включаючи тестування довгоочікуваної кнопки редагування. Але є щирі сумніви щодо того, чи протримається на посаді Агравал ще рік — або тому, що Маск буде змушений купити компанію, або тому, що рада директорів замінить його, якщо угода провалиться.

Новина за темою
Twitter погодився продати компанію Маску

Тим часом деякі законодавці та регулюючі органи припускають, що Агравал може бути досліджений у зв’язку зі звинуваченнями інформаторів, які безпосередньо вважають причетним Агравала як в якості CEO, так і на його попередній посаді технічного директора.

«Я впевнений, що коли він повертається додому ввечері, то каже собі: «У що я вплутався?», — сказав Клеппер.

Twitter відмовився коментувати цю історію.

Як рік Агравала перетворився на *емодзі какашки*

Bp самого початку перед Агравалом стояло складне завдання. Існуюча мета компанії полягала в тому, щоб до 2023 року додати 100 мільйонів додаткових щоденних активних користувачів, що на 45% більше, ніж у четвертому кварталі 2021 року, і збільшити свій річний дохід до 7,5 мільярдів доларів США з трохи більше ніж 5 мільярдів доларів у 2021 році. Водночас він досліджував нові можливості отримання прибутку, такі як послуга підписки Twitter Blue і функції, пов’язані з криптовалютою.

«Проблема Twitter полягає в тому, що вони все ще не змогли розширити свою базу користувачів і покращити свою монетизацію до рівня, коли їхня монетизація відповідає їхньому впливу», — сказав Форте.

Потім прийшов Маск.

У березні, після місяців тихого накопичення акцій Twitter, Маск зустрівся з Дорсі, хоча він уже не був генеральним директором Twitter, щоб «обговорити майбутній напрямок соцмережі», згідно з заявою компанії. У наступні дні Маск зустрівся з правлінням Twitter і деякими топами, включаючи Агравала, публічно оголосив, що став найбільшим акціонером Twitter, і прийняв місце у правлінні компанії. 

Кілька днів потому Маск написав у Twitter: «Твіттер помирає?» Пізніше того ж дня Агравал надіслав Маску повідомлення про те, що цей твіт ускладнює його життя як генерального директора.

«Ви можете писати в Twitter: «Твіттер помирає?» або щось інше про Twitter, — сказав Агравал у тексті для Маска, оприлюдненому в судовому позові минулого тижня, — але я зобов’язаний сказати вам, що це не допомагає мені зробити Twitter кращим у нинішньому контексті. Наступного разу, коли ми будемо говорити, я хотів би, щоб ви висловили [свою] точку зору щодо внутрішніх відволікаючих факторів і як [це] шкодить нашій здатності виконувати роботу… Я хотів би, щоб компанія дійшла до місця, де ми більш витривалі й не відволікаємось, але зараз нас там немає».

Маск коротко відповів: «Що ви зробили цього тижня?». У двох наступних текстах він скасував свою згоду приєднатися до правління, сказавши: «Я не приєднаюся до правління. Це марна трата часу».

Після цього Маск залишив місце в раді директорів, погрожував ворожим поглинанням і врешті-решт погодився купити Twitter за 54,2 долара за акцію, значну премію по відношенню до ціни акцій компанії на той час, лише щоб через кілька місяців спробувати вийти з угоди, посилаючись на занепокоєння щодо кількість ботів і спам-акаунтів на платформі. Зараз Twitter подає на нього до суду, щоб завершити угоду.

Протягом усього часу Агравалу доводилося заспокоювати акціонерів, рекламодавців і співробітників щодо придбання Twitter мільярдером.

Протягом усього часу Агравалу доводилося заспокоювати акціонерів, рекламодавців і співробітників щодо придбання Twitter мільярдером, який публічно критикував платформу, а також стикатися з публічними уколами від того, хто міг би стати його новим босом.

У травні Маск і Агравал відкрито сварилися в Twitter через заяви генерального директора Tesla про ботів. Агравал опублікував гілку твітів, намагаючись пояснити поширеність фальшивих і спам-акаунтів на платформі та зусилля компанії щодо їх кількісної оцінки та усунення, на що Маск відповів емодзі какашки.

Twitter, який, на думку багатьох юридичних експертів, має сильніші аргументи, прагне, щоб суддя змусив Маска виконати угоду про придбання. У такому випадку здається малоймовірним, що Маск залишить Агравала на посаді генерального директора або що Агравал вирішить залишитися.

Під час обміну текстовими повідомленнями з Дорсі у квітні після підписання угоди Маск припустив, що він не зможе працювати з Агравалом. «Параг просто рухається занадто повільно і намагається догодити людям, які не будуть щасливі, що б він не робив», — сказав Маск.

Агравал може отримати виплату в десятки мільйонів доларів.

Якщо Маск очолить компанію, а Агравал буде усунений, Агравал може отримати виплату в десятки мільйонів доларів, включаючи компенсацію за його опціони на акції. Але навіть якщо Маск переможе або обидві сторони домовляться про врегулювання, яке дозволить Маску вийти з угоди, Клеппер сказав, що залишити Агравала на посаді генерального директора може бути ризикованим. У випадку, якщо Маск відмовиться, акції Twitter можуть зазнати удару. Крім того, компанія все ще стикатиметься з тими ж проблемами для свого бізнесу, ускладненими виснаженням на тлі невизначеності з Маском.

«Вони мають багато чого прибрати», — сказав він. «Перше, що вони збираються зробити, — це залучити нове керівництво, людину, яка має досвід зміни».

Викривач кидає ще один кручений м’яч

У міру загострення судової битви з Маском Twitter отримав ще один удар: Пейтер «Мадж» Затко, колишній керівник відділу безпеки компанії та високоповажна особа у світі інформаційної безпеки, опублікував скаргу заявника.

Затко звинуватив компанію в наявності серйозних вразливостей безпеки, які загрожували користувачам, інвесторам і національній безпеці США. Він також стверджував, що компанія знаходиться під загрозою іноземного втручання і що її керівники, включаючи Агравала, ввели в оману регуляторів і власну раду компанії.

За словами Клеппера, перші місяці перебування на посаді нового генерального директора зазвичай проводяться на зустрічах з різними підрозділами компанії та обговоренні стратегії з їхньою радою. Але згідно з внутрішніми документами, включеними до викриття інформатора Затко, у грудні та січні Агравал також викликав занепокоєння в Затко щодо того, що новий генеральний директор та інші керівники представили правлінню неправдиву інформацію про стан безпеки компанії, що, за словами Затко, могло означати шахрайство. У січні аудиторська комісія правління Twitter розпочала розслідування хвилювань Затко.

Twitter повідомляє, що розслідування дійшло висновку, що звинувачення Затко були необґрунтованими, і що його звільнили за погану роботу — Затко стверджує, що його звільнили в помсту за те, що він висловився. У Twitter заявили, що викриття інформаторів створює «хибний наратив» про компанію, який «насичений невідповідностями та неточностями та позбавлений важливого контексту».

Заяви інформатора привернули ще більше уваги до компанії та Агравала.

Тим не менш, заяви інформатора привернули ще більше уваги до компанії та Агравала. Раніше цього місяця провідні члени юридичного комітету Сенату надіслали Агравалу листа з проханням отримати інформацію та попросили дати відповідь до 26 вересня. Незрозуміло, чи Twitter відповів на лист.

Під час слухань у Сенаті із Затко сенатор Чак Ґрасслі розкритикував Агравала за те, що він не прийняв запрошення свідчити разом із інформатором. За словами Грасслі, Twitter відмовився надати доступ до Агравала через побоювання, що його свідчення можуть поставити під загрозу поточний судовий процес компанії з Маском.

Грасслі на цьому не зупинився. Якщо твердження Затко виявляться точними, він сказав: «Я не розумію, як пан Агравал зможе зберегти свою посаду в Twitter».

Розкажіть друзям про новину

Нове відео