15 Гру 2022, 14:58

Держслужбовцям США заборонили використовувати TikTok на робочих телефонах

Сенат США проголосував за заборону надзвичайно популярної програми для обміну відео TikTok на всіх державних телефонах та інших пристроях, оскільки адміністрація Байдена розглядає обмеження на китайську платформу.

Законопроект, автором якого є сенатор Джош Хоулі, республіканець зі штату Міссурі, підкреслює побоювання, що TikTok та його материнська компанія ByteDance Ltd. можуть ділитися інформацією про користувачів із США з китайською владою.

«TikTok – це троянський кінь для Комуністичної партії Китаю. Це серйозний ризик для безпеки Сполучених Штатів, і доти, доки вони не будуть змушені повністю розірвати відносини з Китаєм, їм не місце в урядових програмах», — йдеться у заяві Хоулі.

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

Відповідно до тексту законопроекту, законодавство включає винятки для «правоохоронної діяльності, інтересів та діяльності в галузі національної безпеки та дослідників у галузі безпеки» за певних обставин.

Минулого місяця директор ФБР Крістофер Рей заявив Комітету з внутрішньої безпеки Палати представників, що уряд Китаю може використовувати TikTok для контролю над даними або програмним забезпеченням мільйонів користувачів, а його алгоритм рекомендацій, який визначає, які відео користувачі побачать далі, «може використовуватися для операцій впливу, якщо вони того забажають».

«Згідно з китайським законодавством, китайські компанії зобов’язані в основному робити все, що хоче китайський уряд, з точки зору обміну інформацією або використання як інструмент китайського уряду», — сказав Рей законодавцям.

Адміністрація Байдена намагалася укласти угоду з TikTok, яка дозволила б платформі продовжувати роботу в США, вживши додаткових заходів безпеки щодо того, як зберігаються дані користувачів у США, за словами людей, знайомих з обговореннями, які просили не бути ідентифіковані під час обговорення питання національної безпеки. Проте домовитися не вдалося.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео