02 Гру 2022, 17:21

Брехливі промови путіна протиставлені репортажам з війни у ролику проти пропаганди

Поки російська пропаганда та репресії проти журналістики продовжують сіяти хаос, організація з прав людини Reporters Without Borders (RSF) випустила новий відеоролик у рамках кампанії. Це потужне відео, розроблене та випущене паризьким рекламним агентством BETC, займає лише кілька секунд, щоб продемонструвати важливість журналістики у боротьбі з пропагандою.

У новому відео брехливі промови путіна перед росіянами про вторгнення в Україну протиставлені зображенням репортерів, які висвітлюють війну. Тільки факти, які повідомляють журналісти, можуть перешкодити кремлівській пропаганді. Як і відео кампанії #FightForFacts, випущене RSF наприкінці 2020 року, це нове відео спрямоване на те, щоб глядачі усвідомили важливість журналістики у підвищенні обізнаності та мотивації громадськості з питань, які мають вирішальне значення для їхнього майбутнього.

«Без журналістів, які висвітлюють війну в Україні, ми були б безсилі проти дезінформації та пропаганди, ми не знали б, правдою чи брехнею були бомбардування мирних жителів України, чи справді мали місце масові вбивства в Бучі. Після того, як світ був приголомшений війною в Україні, RSF хоче підвищити поінформованість про іншу війну, яку веде Кремль, — інформаційну війну», — заявив генеральний секретар RSF Крістоф Делуар.

З початку війни в Україні загинуло вісім журналістів. На окупованих територіях журналістів вистежують, заарештовують та ставлять перед неможливим вибором: співпраця, в’язниця чи смерть. З першого дня мобілізували команди RSF. У Львові та Києві створені RSF центри свободи преси надають захисне спорядження, аптечки, навчають діджитал безпеки та психологічної підтримки як українським, так і іноземним журналістам, які висвітлюють війну.

Це передвиборне відео призначене для того, щоб допомогти RSF зібрати частину коштів, необхідних для продовження роботи в Україні та світі. Орієнтована на широку публіку, вона транслюватиметься телеканалами, поширюватиметься в соціальних мережах і доступна всім веб-сайтам, які цього захочуть. І він доступний 13 мовами (французька, англійська, іспанська, португальська, німецька, шведська, румунська, азербайджанська, традиційна китайська, спрощена китайська, корейська, японська та монгольська).

Відео було знято агентством BETC Paris та за його підтримки.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео